شرایط و هزینه های آوسبیلدونگ در آلمان

شرایط و هزینه های آوسبیلدونگ در آلمان نشان می دهد که این روش می تواند یکی از بهترین روش های حال حاضر جهت مهاجرت و نقل مکان به آلمان باشد که مزایای بسیار مناسبی را نیز به همراه دارد. امامتاسفانه بیش تر هم وطنانمان آوسبیلدونگ در آلمان را نمی شناسند.

با کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا آوسبیلدونگ در آلمان را دقیق و با جزئیات و شرایط به روز بشناسید.

 

شرایط و هزینه های آوسبیلدونگ در آلمان

دوره آوسبیلدینگ در آلمان به عنوان یکی از دوره های حرفه ای آموزش در این کشور آلمان شما را واجد شرایط ورود به بازار کارمی نماید.

فهرست مطالب

آوسبیلدونگ در آلمان همان دوره های فنی حرفه ای می باشد که در شرکت و مدارس حرفه ای این کشور برگزار می شوند و در آن ها متقاضیان با آموزش هایی حرفه ای جهت ورود به مشاغلی در زمینه های فنی، صنعتی، بازرگانی و خدمات عمومی آشنا می شوند و مدرک معتبری نیز در آن زمینه دریافت می نمایند.

این دوره ها برای افرادی مناسب است که قصد ورود به دانشگاه و تحصیل در دوره های آموزش عالی را ندارند و از این طریق به تخصص هایی مناسب نیز دست پیدا می کنند.

شرایط آوسبیلدونگ در آلمان به نحوی است که فرد در زمینه ای خاص از دانش عملی و نظری کافی برای ورود به بازار تخصصی کار آن رشته برخوردار شود و بتواند به راحتی در آن زمینه جذب بازار کار شده و نیازی به پشت سر گذاشتن دوره های کارآموزی چندانی در حین کار نداشته باشد.

پیشنهاد می کنیم که حتما عنوان تحصیل در آلمان و بررسی شرایط را مطالعه فرمایید تا در صورتی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های این کشور هستید نیز بتوانید اطلاعات لازم را در این باره دریافت نمایید.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
شرایط و هزینه های آوسبیلدونگ در آلمان

دوره های اوسبیلدونگ در آلمان

در این جا باید بگوییم که دوره های اوسبیلدونگ در آلمان به طور کلی ما بین 2 تا 3.5 سال به طول می انجامد و کسب نمرات بالا و عالی در سال اول می تواند شما را جلو انداخته و شاید بتوانید دوره مربوطه را در مدت زمانی کوتاه تر نیز به پایان برسانید. جالب است بدانید که نزدیک به 500 رشته در آوسبیلدونگ در آلمان در دسترس متقاضیان قرار دارد که دامنه وسیعی از فعالیت ها و مشاغل را در بر می گیرد.

دوره های آوسبیلدونگ در آلمان به دو بخش عملی و نظری تقسیم می شوند که بخش نظری یا همان تئوری آن در مدارس، کالج ها و یا دانشگاه ها تدریس می شود و دوره عملی آن نیز با توجه به رشته انتخابی در شرکت ها، کارخانجات، صنایع و یا هرنوع مراکز مرتبط ارائه می شود.

دقت داشته باشید که تمامی دوره های آوسبیلدونگ در آلمان به دو صورت ارائه می شوند و تفاوت اصلی آن ها در میزان آموزش های تئوری و عملی می باشد. انواع آوسبیلدونگ ها در آلمان به شرح زیر می باشد:

نوع دورهویژکی های آن
آموزش دوگانه DUALE BERUFSAUSBILDUNGآموزش هم به صورت عملی و هم به صورت تئوری ارائه می شود.
آموزش مبتنی بر مدرسه SCHULISCHE AUSBILDUNGآموزش بر اساس آموزش درون مدرسه ای و دانش محور است؛ آموزش عملی نیز وجود دارد اما بسیار کم و محدود

آموزش دوگانه

آموزش دوگانه همانطور که از اسمش مشخص است، از دو بخش عملی و تئوری تشکیل می شود و در آن افراد به طور منظم مدت زمانی را در مدارس به یادگیری تئوری دروس مشغول می شود و مدت زمانی مشخص را نیز در کارخانه ها یا شرکت ها به صورت عملی به یادگیری حرفه مربوطه می پردازند.

این نوع از آموزش برای افرادی که تجربه کاری ندارند و به صورت عملی هیچ گونه تخصص و تجربه ای کسب نکرده اند؛ بسیار کارآمد مفید است. آموزش های این دوره یا به صورت توام با یکدیگر بوده و یا ابتدا در مدت معلوم آموزش های تئوری را فرا می گیرد و مابقی را به صورت عملی در شرکت یا کارخانه ای به انجام می رسانید.

 

آموزش مبتنی بر مدرسه

آموزش مبتنی بر مدرسه معمولا در یک کالج، موسسه و یا مدرسه ای خاص به افراد ارائه می شود. در این نوع آموزش تمامی دروس و آموزش ها به صورت تئوری می باشد و افراد تمام وقت بر سر کلاس های درس حاضر می شوند و در انتها به آنان یه مدرک معتبر نظیر مدرک کاردانی یا دیپلم حرفه ای اعطا می گردد.

این نوع آموزش بیش تر در صنایع خدمات محور مثل: مراقبت های بهداشتی، فروش و هنرهای آشپزی رایج است. البته این امکان نیز وجود دارد که آموزش های عملی نیز به صورت بسیار مجدود در این زمینه وجود داشته باشد . در جدول برخی از رشته ها را که در این دو دوره ارائه می شوند را مشاهده خواهید کرد:

آموزش دوگانه آشپزی، عکاسی، آرایشگری، باغبانی، کارمند داروخانه، مکانیک صنعتی، مکانیک خودرو، بانکداری، نقشه بردار، نانوا، دستیار پزشک، دستیار دامپزشک
آموزش مبتنی بر مدرسه مترجم، پرستار، مربی ورزشی، هتلداری، فروشندگی، گفتار درمانگر، فیزیوتراپ، طراح وب، طراح گرافیک، طراحی مد،

به طور قطع مهاجرت به کشور آلمان به هر شیوه ای از جمله شرکت در دوره های آوسبیلدینگ نیازمند فراهم آوردن مدارک و شرایط خاصی است و شما باید از تمامی جنبه های زندگی در این کشور نیز به خوبی مطلع شوید ، از این رو بر روی عنوان مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت کلیک کرده و به جزئیات لازم در این باره برسید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

دوره های پرطرفدار آوسبیلدونگ آلمان ۲۰۲۳

باید توجه داشته باشید که برخی از این دوره های کارآموزی در آلمان با پرداخت حقوق همراه است؛ اما حقوق آوسبیلدونگ در آلمان برای تمامی دوره ها نیست و مبلغ آن ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. وجود همین مزایا و امکان استخدام پس از اتمام این دوره ها و اخذ اقامت دائم باعث شده که آوسبیلدونگ در آلمان یک گزینه ایده آل مهاجرت برای شهروندان ایرانی باشد.

دوره های پرطرفدار آوسبیلدونگ آلمان ۲۰۲۳ نیز اغلب دوره هایی هستند که استخدام در مشاغل آنان درآمد بالا و مناسبی را برای اشخاص فراهم می آورد. همچنین حرفه هایی که نیازمند فعالیت های سنگین و یا سخت می باشند با استقبال کمی مواجه هستند که البته دوره های آموزشی آلمان را به صورت کلی نباید کم طرفدار دانست و تنها در برخی از رشته ها نسبت به سایرین میزان متقاضی کمتر است.

در فهرست نیز همانطور که مشاهده می کنید؛معمولا مشاغلی مورد انتخاب قرار می گیرند که بازار کار مناسبی داشته و درآمد قابل قبولی را نیز به همراه داشته باشند . برای اطلاع از لیست کامل مناسب ترین و محبوب ترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان با تیم باتجربه آی مهاجرتی تماس حاصل نمایید.

اما محبوب ترین دوره های آوسبیلدونگ در آلمان شامل موارد زیر می باشد:

 • آوسبیلدونگ پرستاری
 • آوسبیلدونگ IT
 • آوسبیلدونگ منشی برای مدیریت دفتر
 • آوسبیلدونگ منشی در خرده فروشی
 • آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک خودرو
 • آوسبیلدونگ کارمند بانک
 • آوسبیلدونگ فروشنده خانم
 • آوسبیلدونگ فروشنده اتومبیل
 • آوسبیلدونگ تخصص و مدیریت هتل
 • آوسبیلدونگ آشپزی
 • آوسبیلدونگ کارشناس تدارکات انبار
 • آوسبیلدونگ فروشنده املاک
 • آوسبیلدونگ برنامه نویسی

شرایط سنی آوسبیلدونگ آلمان

برای بسیاری از عزیزان این سوال وجود دارد که شرایط سنی آوسبیلدونگ آلمان به چه صورت است؟ باید توجه داشته باشید که به طور رسمی حداکثر سنی برای پذیرش در این دوره ها اعلام نشده است؛ اما متقاضیان باید حتما به حداقل سن لازم رسیده باشند. حداقل سن 16 تا 17 سال می باشد که با توجه به ایالات مختلف و دوره های مختلف لحاظ می شود.

اما در رابطه با مهاجران و متقاضیان خارجی حداقل سن 18 سال در نظر گرفته می شود. در رابطه با حداکثر سنی نیز میزان مشخصی به صورت رسمی اعلام نشده است ولی باید به این موضوع واقف باشید که هرچه سن شما پایین تر باشد ، شانس بیشتری خواهید داشت . مثلا احتمال پذیرش یک فرد 40 ساله برای ورود به این دوره ها بسیار کم و نزدیک به صفر است.

شرایط سنی آوسبیلدونگ آلمان

اگر بخواهیم با توجه به تجارب و مشاهداتی که طی این سال ها در این زمینه به دست آورده ایم؛ بازه ای را به عنوان مناسب ترین بازه جهت پذیرش در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان به شما معرفی کنیم؛ باید بگوییم که 18 تا 23 سال بهترین زمان است و سن بیش از این احتمال پذیرش شما کاهش می یابد.

نکته مهمتر اینکه حتی اگر شما با سنی بالا موفق به پذیرش و ثبت نام در این دوره ها شوید؛ سفارت برای صدور ویزای مربوطه موافقت نخواهد کرد. سفارت آلمان بر روی سن متقاضیان حساسیت بالایی دارد ،به طوری که سن بالای 30 سال به احتمال بسیار زیاد موفق به اخذ ویزا نمی شوند.

خوب است که به جهت ورود هر چه موفق تر به بازار کار کشور آلمان از تمامی زوایا آن را محک بزنید، پس عناوین زیر را از دست ندهید:

مدرک زبان برای اوسبیلدونگ آلمان

یکی دیگر از پیش نیازهای پذیرش و ورود به آوسبیلدونگ در آلمان داشتن تسلط کافی و لازم به زبان آلمانی می باشد. شما باید از تسلط کافی به زبان آلمانی بهره ببرید طوری که بتوانید به راحتی به این زبان بنویسید، بخوانید و حرف بزنید. همچنین برای اثبات میزان تسلط خود باید مدرکی معتبر نیز به مرکز مورد نظر ارائه نمایید.

معمولا مدرک زبان برای اوسبیلدونگ آلمان در سطوح B1 یا B2 از متقاضیان درخواست می شود که توصیه می کنیم همواره مدرک بالاتر را داشته باشید تا شانس و امتیاز خود را برای پذیرش و قبولی در این دوره ها و همچنین دریافت ویزا افزایش دهید.

لازم به ذکر است که برخی از کارفرمایان یا آموزشگاه های حرفه ای در این کشور به کارآموزان خود دوره های زبان تخصصی مرتبط با شغل را در محل ارائه می دهند، تا افراد از اصطلاحات و کلمات مرتبط با حرفه خود اطلاع پیدا کرده و آنان را بیاموزند. در این صورت که شما قبول کرده باشید که این دوره تخصصی زبان را پشت سر بگذارید، سطح زبان A2 نیز می تواند برای پذیرش شما کافی باشد.

از آنجایی که شما این دوره ها را برای ورود به بازار کار پشت سر گذاشته و در آن ها شرکت می کنید، اطلاع از اوضاع کار و نرخ بیکاری در آلمان نیز بسیار مهم است؛ تا بتوانید دوره ای را برگزینید که بازار کاری مناسب و موجودی را داشته باشد. تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را در مقاله مشخصه برای شما قرار داده ایم.

ويزاي آسبیلدونگ آلمان

شما عزیزان برای شرکت در آوسبیلدونگ در آلمان علاوه بر پذیرش و ثبت نام در یکی از مراکز مربوطه باید اجازه ورود و اقامت خود را نیز از سفارت این کشور کسب نمایید.

ویزای اوسبیلدونگ آلمان که با نام ویزای a17 شناخته می شود ، به شما اجازه حضور و اقامت موقت در این کشور را جهت شرکت در این دوره به مدت زمان معلومی را می دهد.

مدت این ویزا معمولا به مدت زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره صادر می شود و با اتمام دوره نیز به پایان می رسد؛ اما بعد از آن نیز به شما 1 سال فرصت داده می شود تا در این کشور حضور داشته باشید و به جستجوی شغل مناسب بپردازید.

در صورت یافتن شغلی مناسب و استخدام در آن نیز ویزای کار در آلمان برای شما صادر خواهد شد . دقت داشته باشید که مدارک جدول را جهت اخذ ویزا تهیه نمایید:

German Ausbildung Visa

مدرک شرایط
پاسپورت حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
قرارداد دوره کارآموزی تمامی جزئیات آموزش، مبلغ حقوق، ساعات کار، نوع آموزش در آن ثبت شود.
مدرک زبان بهتر است که سطح B1 یا B2 باشد.
گواهی تمکن مالی باید حداقل 910 یورو در ماه را برای 1 سال در حساب خود داشته باشید.
بیمه درمانی بیمه درمانی مناسب تهیه شود.
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی محل اسکان باید سند خانه یا قولنامه خانه ای در شهر محل تحصیل را به منظور اثبات وجود مکانی جهت اقامت و زندگی ارائه دهید.
هزینه ویزا مبلغ 75 یورو جهت صدور ویزا پرداخت شود.
 

تمکن مالی برای آوسبیلدونگ آلمان

یکی از موضوعات مهمی که برای دریافت ویزا جهت آوسبیلدونگ در آلمان لازم است، تمکن مالی می باشد. دولت آلمان از شما می خواهد که از طریق مدرک به آن ها ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه های خود در این کشور را دارید و به همین خاطر وجه مورد نیاز برای زندگی کردن به مدت 1 سال در این کشور را در یک حساب بانکی از شما درخواست می کند.

به طور متوسط هزینه ماهانه یک نفر در آلمان 910 یورو در نظر گرفته شده است؛ پس شما باید به اندازه 12 تا 910 یورو که برابر با 10920 یورو می باشد را در حساب بانکی خود موجود داشته باشید. دقت داشته باشید که تمکن مالی برای آوسبیلدونگ آلمان اهمیت بسیار بالایی برای سفارت دارد و ارائه مبلغ کمتر از حداقل مورد درخواست سفارت باعث رد شدن درخواست ویزای شما خواهد شد.

کارشناسان تیم آی مهاجرتی با تجربه ای چندین ساله در زمینه آوسبیلدونگ در آلمان و ارسال متقاضیان از این طریق، در دفاتر مرکزی و غرب تهران و دفتر شهر شیراز آماده ارائه بهترین مشاوره ها به شما عزیزان هستند. همچنین جهت اطلاع از هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان مقاله مربوطه را با جدیدترین اطلاعات در دسترس شما عزیزان قرار داده ایم تا بتوانید برآورد خوبی از میزان هزینه های زندگی در مدت زمان تحصیل خود در این کشور داشته باشید.

سوالات پرتکرار شرایط و هزینه های آوسبیلدینگ در آلمان

در انتهای این مقاله کوشیده ایم تا بهترین و صحیح ترین اطلاعات را در زمینه آوسبیلدینگ در آلمان را در اختیارتان قرار دهیم و در صورتی که سوالی در این رابطه ذهن شما را مشغول نموده حتما با درج آن در بخش دیدگاه از کارشناسان ما دریافت کنید.

به طور رسمی محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است، اما بهتر است که متقاضیان هنگام تقاضا در سنی مابین 17 تا 23 سال باشند.

قطعا متقاضیان باید از تسلط کافی به زبان آلمانی بهره مند باشند و مدرکی در سطوح B1 یا B2 را نیز ارائه دهند.

خیر، تمامی دوره های آوسبیلدونگ در آلمان به زبان آلمانی ارائه می شوند.

این دوره ها با توجه به نوع حرفه های متفاوت از 2 تا 3.5 سال به طول خواهند انجامید.

خیر، می توان گفت که اکثریت این دوره ها دارای حقوق هستند اما برخی نیز از حقوق برخوردار نمی باشند.

در انتها نیز می توانید تجربه دریافت ویزای کشور آلمان در آی مهاجرتی را از زبان کلاینت های ما بشنوید:

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه