مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت

مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور یکی از پر درخواست ترین اهداف مهاجران خارجی می باشد که همه ساله این کشور را به عنوان مقصد خود جهت اقامت و زندگی انتخاب می کنند. آلمان با توجه به رفاه و آسایشی که برای ساکنین خود فراهم آورده است یکی از بهترین مقاصد جهان برای زندگی شناخته می شود. در ادامه این مطلب با کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور را بررسی نماییم.

در ادامه این مطلب روش های قانونی مهاجرت به آلمان را بررسی خواهیم کرد تا شما بتوانید از میان این روش های مختلف با توجه به هدف و شرایط خود؛ مناسب ترین را انتخاب کرده و از طریق آن به این کشور نقل مکان کرده و زندگی کنید.

مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت

شیوه های مختلف مهاجرت به آلمان این فرصت را به مهاجرین می دهد تا بتوانند به آرزوی خود یعنی اقامت این کشور دست یابند.

فهرست مطالب

دقت داشته باشید که کشور آلمان در پذیرش مهاجران بسیار سخت گیر بوده و مدارک و شرایط آنان را به طور دقیق و با جزئیات بررسی می نماید؛ پس در ارسال مدارک خود نهایت دقت را به کار بگیرید.

از آن جایی که جمعیت کشور آلمان طی سال های گذشته با افزایش سن مواجه شده است و در برخی موارد نیز کمبود نیروی کار وجود دارد؛ بسیاری از متقاضیان توانسته که به راحتی برای مهاجرت به آلمان اقدام کنند و در این مسیر به موفقیت دست پیدا کنند. باید بگوییم در حال حاضر مهاجرت قانونی به آلمان یکی از روش های بسیار پر متقاضی در جهان است و این کشور نیز از متقاضیان واجد شرایط استقبال می کند.

چگونه به آلمان مهاجرت کنیم؟

در حال حاضر راه های مهاجرت به آلمان بسیار متفاوت هستند و هرکدام برای افراد متفاوت با شرایط و هدف گوناگون مناسب می باشند؛ که شما باید از طریق مشاوره با کارشناسان و متخصصان فعال در این زمینه یکی را انتخاب کرده و برای دستیابی به آن اقدام کنید.

از جمله بهترین و مرسوم ترین روش های مهاجرت به آلمان می توانیم به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ثبت شرکت و اقدام از طریق خرید ملک اشاره کنیم که هرکدام دارای شرایط و احتیاجات خاص خود است که برای افرادی با سرمایه ، سن و هدف متفاوت مناسب هستند.

دقت داشته باشید که راه های گرفتن اقامت دائم آلمان نیز از همین روش هایی امکان پذیر است که نام بردیم؛ به نوعی این روش ها در ابتدا باعث صدور ویزای موقت برای مهاجران شده و پس از مدت زمان خاص و ارائه مدارک و شرایط خاص قادر به صدور اقامت دائم را برای مهاجران خارجی از تمامی نقاط جهان فراهم می آورد.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت

لازم است یادآوری کنیم که مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور نیاز به بررسی های تخصصی و حرفه ای شرایط شما توسط مشاورین و کارشناسان موسسه آی مهاجرتی را دارد، تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن و با کم هزینه ترین روش ممکن این هدف را برای خود فراهم سازید.

شرایط رفتن به آلمان

بررسی شرایط رفتن به آلمان را باید با توجه به شرایط متقاضیان بررسی کرد و مناسب ترین روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب نمود؛ چون برخی از روش ها نیاز به ساپورت مالی بسیاری دارد و در مقابل برخی دیگر نیز به داشتن شرایط تحصیلی و یا تجربه کاری از سوی متقاضیان. پس نمی توان گفت که تمامی روش های موجود مناسب تمامی افراد است، بلکه باید شرایط متقاضیان را بررسی کرد و مناسب ترین روش را برگزید.

ضمن اینکه برخی از متقاضیان متاهل بوده و نیاز دارند که علاوه بر خودشان، همسر و یا فرزندانشان را نیز به این کشور برده و ویزای اقامتی برای آنان دریافت نمایند. خوشبختانه روش های مهاجرت قانونی به آلمان امکان اخذ ویزای اقامتی برای همراهان را نیز به متقاضیان می دهد که البته هر روش دارای شرایط خاص خود و پس از دریافت ویزای همراه نیز دارای محدودیت ها و مزایای خاص می باشند.

جهت اطلاع از چگونگی و شرایط اخذ ویزای همراه برای مهاجرت به آلمان می توانید با مشاورین موسسه آی مهاجرتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل کرده و از اطلاعات و راهنمایی های آنان بهره مند شوید.

راحت ترین راه اقامت آلمان

راحت ترین راه اقامت آلمان

معمولا متقاضیان همواره به دنبال یافتن راحت ترین راه اقامت آلمان هستند که باید بگوییم یافتن و انتخاب راحت ترین روش فقط و فقط بستگی به شرایط و اهداف متقاضیان دارد و برای هر فرد یکی از روش های قانونی مهاجرت به آلمان می تواند مناسب باشد که در آن تمامی موارد و شرایط به صورت ایده آل قرار داشته و شخص سریع تر و کم هزینه تر می تواند به این کشور مهاجرت کند.

اما معمولا به طور کلی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور را به عنوان ایمن ترین و مطمئن ترین روش مهاجرت به این کشور می شناسند که نیاز به پرداخت هزینه های زیاد و یا سرمایه مالی بسیاری ندارد. اما از روش تحصیلی کم هزینه تر اقدام از طریق مهاجرت کاری به این کشور است که به طور کل نیاز به سرمایه گذاری و یا پرداخت هزینه خاصی ندارد.

در این میان اقدام از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت را نیز به عنوان گران ترین روش های مهاجرت به آلمان می شناسند؛ که شخص باید مبلغی قابل توجه را برای سرمایه گذاری در اهداف مختلف و یا جهت تاسیس شرکت خود و ادامه فعالیت آن در این کشور هزینه نماید. با اینکه این روش یگ روش گران است؛ اما برای افراد بسیاری که قصد تاسیس شعبی جدید از بیزنس خود را در این کشور دارند و یا یک بیزنس پلن مناسب را در اختیار دارند؛ یک روش ایده آل به حساب می آید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

اگر شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را دارید، باید در ابتدای امر موفق به اخذ پذیرش و ثبت نام در یکی از دانشگاه های این کشور در مقطع تحصیلی مرتبط با خود شوید تا ویزای تحصیلی موقت برای شما صادر شده و بتوانید به این کشور نقل مکان و در دانشگاه های آن به تحصیل مشغول شوید. تمامی شرایط و مراحل مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های این کشور را در مقاله تحصیل در آلمان و بررسی شرایط آن در سایت آی مهاجرتی برای شما قرار داده ایم.

اما نکته ای که باید مدنظر قرار دهید این است که پذیرش دانشگاه فقط برای شما ویزای موقت تحصیلی را به ارمغان می آورد که با پایان تحصیلات و دریافت مدرک اتمام پذیرفته و باید به کشور خود بازگردید؛ اما چنانچه بتوانید پس از پایان تحصیلات خود در یک شغل مناسب استخدام شوید و مشغول به کار گردید؛ ویزای تحصیلی شما به ویزای کار تغییر پیدا کرده و قادر به ادامه اقامت و زندگی در این کشور خواهید بود.

در نهایت پس از شروع کار در این کشور و پس از مدت زمانی معلوم و داشتن شرایط و مدارک لازم می توانید برای اقامت دائم و حتی تابعیت این کشور اقدام کنید. باید توجه کنید که پس از اتمام تحصیلات خود؛ دولت حداکثر 12 تا 18 ماه به شما اجازه حضور و اقامت اضافه تر از مدت ویزای تحصیلی را صادر می کند تا بتوانید شغلی مناسب را برای خود بیابید.

Educational Immigration to Germany

مهاجرت به آلمان از طریق کار

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان که متقاضیان بسیاری دارد و سالانه افراد بسیاری از طریق آن به این کشور نقل مکان می کنند؛ مهاجرت به آلمان از طریق کار می باشد که باید برای دستیابی به آن توسط یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد کاری معتبری دریافت کنید و در شغلی مناسب استخدام شوید که تخصص کافی و لازم آن را داشته باشد.

این نوع مهاجرت را اقدام از طریق جاب آفر یا پیشنهاد شغلی در آلمان می نامند که در ابتدا با توجه به مدت قرارداد شما ویزایی حداکثر 2 ساله برای متقاضی صادر می شود که در صورت فراهم بودن شرایط و ادامه اشتغال قابل تمدید نیز می باشد. در نهایت چنان چه شما بتوانید به مدت 4 سال در این کشور شاغل باشید و بیمه و مالیات خود را به طور کامل پرداخت کنید؛ اجازه دریافت اقامت دائم آلمان را کسب می کنید.

همچنین پس از گذشت 4 سال از دریافت اقامت دائم خود و یا به طور کلی 8 سال اقامت و زندگی در این کشور می توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور آلمان اقدام نموده و به یکی از شهروندان رسمی این کشور مبدل شوید و بدون هیچگونه محدودیتی و نیاز به دریافت مجوز کار در مشاغل مختلف به کار مشغول شوید و یا در دانشگاه های این کشور به تحصیل مشغول گردید.

حتما مقاله شرایط کار در آلمان را در سایت ما مطالعه نمایید تا با شرایط و مدارک موردنیاز جهت یافتن کار و اشتغال در این کشور به صورت دقیق آشنا شوید.

برای آشنایی و شناخت هر چه بیشتر کشور آلمان مقالات زیر را حتما بخوانید.

اقامت آلمان با سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان اقدام از طریق سرمایه گذاری در این کشور می باشد؛ که شرکت ها و افراد بسیاری را از تمامی نقاط جهان به خود جذب کرده است. آلمان در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین، صنعتی ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان است که از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی در مقایسه با اکثر کشورهای جهان بهره می برد.

اشخاص خارجی در زمینه های مختلفی همچون تاسیس و ثبت شرکت، بازار بورس، خرید اوراق قرضه، خرید ملک و غیره می توانند در بازار سرمایه آلمان سرمایه گذاری نمایند و علاوه بر بهره مندی از مزایای اقامتی از یک فعالیت درآمدزا و سود آور نیز بهره مند شوند. ضمن اینکه بازار کشور آلمان جهت سرمایه گذاری یکی از امن ترین و مطمئن ترین بازارهای جهان شناخته می شود.

اقامت آلمان با سرمایه گذاری یکی از روش های گران جهت دریافت اقامت آلمان شناخته می شود، ضمن اینکه در مواردی که نیاز به تاسیس حساب بانکی می باشد؛ دسترسی و انجام این امر برای شهروندان ایرانی با محدودیت مواجه است. به همین خاطر در حال حاضر سرمایه گذاری در این کشور یکی از روش هایی است که چندان مناسب شهروندان کشورمان نیست.

اما اگر علاقمند به اطلاع از شرایط و قوانین کشور آلمان جهت انجام این هدف هستید؛ مطلب سرمایه گذاری در آلمان توسط کارشناسان آی مهاجرتی تهیه و تنظیم شده است و به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته می باشد؛ مطالعه آن را از دست ندهید.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در آلمان

از دیگر روش های مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت که طرفداران بسیاری دارد؛ روش ثبت شرکت در این کشور است. مهاجرت از طریق ثبت شرکت در آلمان یکی از زیر مجموعه های اقدام از طریق سرمایه گذاری شناخته می شود و شما جهت دستیابی به این هدف باید حداقل مبلغی را جهت شروع فعالیت در اختیار داشته باشید و یک طرح توجیه اقتصادی یا همان بیزنس پلن قوی را ارائه نمایید تا این مجوز برای شما صادر شود.

باید بگوییم که این روش به دلیل اینکه نیاز به ارائه یک بیزنس پلن قوی دارد؛ معمولا مورد توجه همگان نیست و اتاق بازرگانی آلمان نیز تمامی بیزنس پلن های ارائه شده را تایید نمی کند و در این امر نیز بسیار سخت گیر بوده و فقط مواردی را تایید می نماید که برای اقتصاد این کشور مفید بوده و قابلیت رشد و ترقی بسیاری داشته باشد. مقاله ثبت شرکت در آلمان اطلاعات جامعی در این باره و انواع روش های آن در اختیار شما قرار خواهد داد.

ثبت شرکت در آلمان

دقت کنید که در این روش مهاجرت قانونی به آلمان در ابتدا برای متقاضیان یک ویزای حداکثر 3 ساله صادر می شود که تا 5 سال نیز قابل تمدید است، درنهایت در صورتی که پس از 5 سال فعالیت هنوز شرکت شما در حال فعالیت بوده و تمامی مالیات های مربوطه را به موقع پرداخت کرده و حقوق و مزایا کارمندان را پرداخت کرده باشید؛ می توانید برای دریافت اقامت دائم آلمان اقدام کنید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

معمولا در برخی از کشورهای جهان، متقاضیان می توانند از طریق خرید ملک به کشور مقصد مهاجرت کرده و اقامت آن را به دست آورند، در رابطه با شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک باید بگوییم که کشور آلمان برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این بخش را دارند هیچ گونه امتیاز ویزا و اقامتی در نظر نگرفته است.

یعنی شما در هر کجای کشور آلمان هرگونه ملکی با هر قیمتی که خریداری نمایید؛ ویزایی جهت سرمایه گذاری برایتان صادر نمی شود؛ چون آلمان فقط به سرمایه گذاری های در گردش که به رشد اقتصاد کمک می کنند؛ ویزا و اقامت اختصاص می دهد و خرید ملک را یک سرمایه گذاری راکد می داند.

البته شما می توانید از طریق خریداری کردن یک ملک تحت عنوان و به وسیله یک شرکت در این کشور و پس از کسب درآمد از آن؛ به اقامت این کشور برسید؛ که این موضوع نیاز به مشورت و بررسی بسیار دقیق و تخصصی توسط کارشناسان خبره در این زمینه دارد؛ کارشناسان آی مهاجرتی می توانند اطلاعات لازم جهت اقدام بدین صورت را با جرئیات به شما ارائه کنند.

اما به طور کل خرید ملک توسط شخص حقیقی هیچ گونه امتیاز ویزای طلایی و اقامت دائم را در آلمان به ارمغان نمی آورد، ولی می تواند یک سرمایه گذاری بسیار امن و مطمئن با سودی مناسب معرفی شود، مقاله خرید ملک در آلمان را در سایت ما مطالعه نمایید تا تمامی شرایط و قوانین اقدام جهت این امر را بهتر بشناسید.

 

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

از آنجایی که کشور آلمان برای مهاجرت و ادامه زندگی یک کشور بسیار ایده آل و مناسب است و رفاه بالایی را به شهروندان و ساکنین خود ارائه می کند؛ علاوه بر افرادی که واجد شرایط جهت اقدام قانونی برای مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور هستند؛ برخی از افراد نیز سعی می کنند که از طریق روش های غیر قانونی و یا پناهندگی خود را به این کشور برسانند.

از آنجایی که پناهندگی به کشورهای دیگر در کشور ما غیر قانونی تلقی می شود، پس افراد نمی توانند به صورت قانونی برای این هدف اقدام کنند؛ پس باید به صورت غیر قانونی جهت مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی اقدام کنند که خطرات بسیاری را برای آنان دارد که فقط معطوف به ضررهای مالی نمی شود؛ بلکه ضررهای اجتماعی و حتی جانی را هم برای آنان می تواند در پی داشته باشد.

به همین خاطر موسسه آی مهاجرتی هیچ گونه اقدام و یا حتی مشاوره ای در جهت مهاجرت به آلمان از این طریق را انجام نمی دهد و توصیه می کنیم که شما نیز به هیچ عنوان از این روش اقدام نکنید؛ زیرا بر خلاف آنچه تصور می شود هزینه های بسیاری به صورت نهان در پی دارد و بعد رسیدن به این کشور نیز، مهاجران با محدودیت های بسیاری شدیدی مواجه هستند و امکان بازگشت به کشور خود را ندارند.

هزینه مهاجرت به آلمان

باید توجه داشته باشید که اقدام برای مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت ای کشور از هر طریق و روشی که باشد، نیاز به پرداخت هزینه هایی هرچند کم یا زیاد را دارد. اما قطعا هزینه مهاجرت به آلمان از روش های مختلف با مخارج و هزینه های گوناگونی مواجه است که بررسی آنان پیش از اقدام بسیار مهم و اساسی می باشد؛ تا در حین انجام این کار با کمبود بودجه مواجه نگردید.

به طور کلی هزینه های مهاجرت به آلمان را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد که دسته اول مربوط به هزینه های پیش از سفر و نقل مکان  و دسته دوم مربوط به هزینه های پس از رفتن و شروع اقامت در این کشور می باشد. هزینه های پیش از سفر به طور معمول برای اکثر روش های مهاجرتی یکسان و برابر است و تفاوت اصلی در هزینه های پس از شروع اقامت است که بستگی به سبم زندگی و هدف اشخاص دارد.

به طور مثال دانشجویان باید شهریه دانشگاه خود را بپردازند و یا افراد سرمایه گذار نیاز به بودجه اولیه برای راه اندازی بیزنس و یا ثبت شرکت خود دارند. ضمن اینکه هزینه های اقامت و مخارج زندگی نیز در تمامی روش ها وجود دارد که اطلاع از آن ها می تواند بسیار شما را نسبت به این موضوع روشن نماید . پس اگر می خواهید بدانید که برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است، حتما مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان را در سایت ما مطالعه نمایید.

جزئیات هزینه مهاجرت به آلمان

در جدول زیر برخی از مهم ترین جزئیات هزینه مهاجرت به آلمان را مشاهده خواهید کرد، که البته با توجه به روش های مختلف برخی از هزینه ها شامل یک روش خاص می شود:

نوع هزینه مورد نیاز مبلغ به روز
هزینه دریافت ویزا 80 یورو
هزینه بلیت هواپیما تا آلمان یکطرفه 12 میلیون تومان به بالا
هزینه ترجمه مدارک 1 میلیون تا 5 میلیون تومان
هزینه شهریه دانشگاه دولتی ( روش تحصیلی) رایگان ، اما سالانه حداکثر 400 یورو هزینه ثبت نام
هزینه شهریه دانشگاه خصوصی ( روش تحصیلی) سالانه از 4 هزار تا 20 هزار یورو
هزینه ثبت شرکت ( روش ثبت شرکت) با توجه به نوع شرکت از حداقل 25 هزار یورو
هزینه اجاره آپارتمان 1 خواب 854.92 یورو
هزینه اجاره آپارتمان 3 خواب 1578.21 یورو
مخارج ماهانه یک فرد مجرد ( بدون اجاره منزل) 954.3 یورو
مخارج یک خانواده 4 نفره ( بدون اجاره منزل) 3214.62 یورو

مشاور و وکیل مهاجرت به آلمان

یقینا در مقوله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور با عناوینی همچون مشاور و وکیل مهاجرت به آلمان آشنا شده اید. باید بگوییم که به طور کلی در رشته حقوق رشته و عنوانی تحت نام وکیل مهاجرت وجود ندارد و شخصی در کشورمان قادر به دریافت چنین مدرکی نمی باشد. البته این عنوان نه تنها در ایران بلکه در جهان نیز به جز دو کشور استرالیا و کانادا وجود ندارد و در دانشگاه های هیچ کشوری ارائه و تدریس نمی شود.

پس اگر فردی از این عنوان استفاده کرده و یا تاکید بر وکیل امور مهاجرتی داشته باشد؛ یقینا نادرست و کلاهبرداری است؛ البته برخی از افراد نیز بدون اطلاع از این موضوع این عنوان را استفاده می کنند و آن ها همان مشاورین و کارشناسان امور مهاجرتی هستند و تخصصی خاص یا آکادمیک را در این زمینه و رشته کسب نکرده اند.

در اینجا توصیه می کنیم که به موسسات مشاوره و انجام امور مهاجرتی مراجعه نمایید که سال ها تجربه و کارنامه موفق در مهاجرت افراد به خارج از کشور را دارند. موسسه آی مهاجرتی یکی از بهترین موسسات فعال در زمینه مهاجرتی در سطح کشور است که سال ها تجربه موفق در زمینه مهاجرت به آلمان را در تمامی روش های مختلف داشته و در تمامی مراحل از ابتدا تا انتهای کار را همراه و هم قدم با متقاضیان خواهد بود.

مزایای مهاجرت به آلمان

مهاجرت قانونی به آلمان به طور قطع از روش های غیر قانونی از تمامی جهات بهتر و مطمئن تر می باشد و احتمال موفقیت بسیار بالایی دارد. اما در این بین مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور به طور کلی در مقایسه با اکثر کشورهای جهان گزینه بسیار مناسب تر و ایده آل تری شناخته می شود؛ به طوری که هر فردی که قصد مهاجرت از کشور خود را دارد؛ یقینا آلمان یکی از اهداف مورد بررسی وی خواهد بود.

وجود شرایط ایده آل در کنار نیاز به نیروی کار در این کشور نیز باعث شده که درهای ورود به آلمان همواره باز باشد و مهاجران بسیاری سالانه خود را به روش های مختلف به این کشور برسانند و یک زندگی مناسب را برای خود و آینده ای ایده آل را برای فرزندان خود رقم بزنند. تمامی این شرایط آلمان را به یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان مبدل کرده است . در ادامه برخی از مهم ترین مزایای مهاجرت به آلمان را برای شما تهیه کرده ایم که مشاهده خواهید کرد.

 • زندگی در یکی از مدرن ترین، آرام ترین و پر رفاه ترین کشورهای جهان
 • بهره مندی از سیستم آموزشی بتر و نمونه در جهان
 • بهره مندی از فرصت های شغلی بسیار متعدد در انواع زمینه ها و تخصص ها
 • درآمد مناسب و کافی برای تمامی شهروندان حتی کارگران ساده
 • درآمد و جایگاه اجتماعی بالا برای افرات تحصیل کرده و دانشگاهی
 • بهره مندی از آب و هوایی سالم و طبیعتی زیبا
 • امکان تحصیل در دانشگاه های برتر جهان
 • دسترسی به سیستم بهداشت و درمانی با کیفیت و بسیار مناسب
 • بهره مندی از سیستم حمل و نقل عالی در این کشور
 • بیمه های درمان قوی و انواع بیمه های دیگر
 • هزینه های زندگی پایین و بسیار مقرون به صرفه در مقایسه با سایر کشورهای هم تراز
 • سهولت و سادگی در جستجو و یافتن شغل مناسب
 • امنیت بالای شغلی، مالی و جانی ساکنین این کشور

 

معایب

 

 • نیاز به یادگیری زبان آلمانی و تسلط به آن
 • یادگیری و آموزش سخت زبان آلمانی
 • تفاوت در فرهنگ و آداب رسوم در ابتدای مهاجرت
 • تنوع و تفاوت در آداب و انواع غذاهای مصرفی

موسسه مهاجرتی به آلمان و مشاوره مهاجرت

همان گونه که در بالا نیز گفتیم مشاوره مهاجرت به آلمان یک امر بسیار مهم و تاثیر گذار در امر مهاجرت افراد به این کشور است که می تواند در هزینه ها و وقت شما بسیار صرفه جویی به عمل آورد. در این بین انواع موسسه مهاجرتی به آلمان و مشاوره مهاجرت در کشورمان در حال فعالیت هستند که تمامی آن ها از تجربه و سوابق درخشان و مطئنی بهره مند نمی باشند.

موسسه مهاجرتی به آلمان و مشاوره مهاجرت

دقت داشته باشید که پیش از انتخاب موسسه مهاجرتی نهایی به عنوان مشاور خود؛ حتما از سوابق و کارنامه آن موسسه اطلاعات کافی را به دست آورید؛ زیرا هرچه موسسه ای تجربه بالاتری در این زمینه داشته باشد؛ بسیار سریع تر، راحت تر و کم هزینه تر می تواند شما را به مقصدتان برساند. موسسه آی مهاجرتی با سال ها تجربه در امر مهاجرت به آلمان در دفاتر تهران و شیراز آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

ضمنا دقت داشته باشید که موسسات مهاجرتی نیازی به داشتن مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم و یا مجوز کاریابی از وزارت کار ندارند و قادر به فعالیت در تمامی زمینه های مهاجرتی و روش های مختلف این اقدام می باشند و هیچگونه محدودیتی برخلاف موسسات اعزام دانشجو را بر سر راه خود ندارند. پس انتخاب موسسات مهاجرتی بسیار عاقلانه تر و مناسب تر می باشد.

فرم ارزیابی مهاجرت به آلمان

همانطور که این قسمت از مقاله گفتیم انتخاب روش درست و مناسب مهاجرت با توجه به شرایط مختلف و متفاوت افراد یکی از مراحل بسیار مهم و اصلی در روند مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور می باشد؛ که باید حتما در تماس با کارشناسان و مشاورین موسسه مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و گزینه های مناسب شناخته شده و در نهایت مناسب ترین گزینه توسط متقاضیان برگزیده شود.

در این جا چگونگی ثبت نام مهاجرت به آلمان را برای روش های مختلف بررسی خواهیم کرد. شما عزیزان می توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آلمان و یا فرم درخواست مهاجرت به آلمان به اختیار خود تماسی از طرف کارشناسان ما دریافت کرده و با ارائه اطلاعات و اهداف خود از شرایط ابتدایی و مناسب خودتان مطلع شوید.

در نهایت به صورت حضوری و در کنار کارشناسان و مشاورن خبره و متخصص ما، شرایط و مدارک خود را بررسی نموده و تمامی اطلاعات لازم در رابطه با روش های مختلف مهاجرت به آلمان بر اساس شرایط خود را دریافت کرده و با بررسی های لازم به گزینه های مناسب دست پیدا خواهید کرد؛ که در نهایت می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کرده و جهت دریافت آن اقدام نمایید.

در این مطلب کارشناسان آی مهاجرتی طبق آخرین قوانین اعلام شده از سوی این کشور مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور را به شما ارائه کردند، جهت کسب اطلاعات کامل تر با مشاورین ما در دفاتر شیراز و تهران تماس حاصل کرده و از راهنمایی آنان به صورت رایگان بهره ببرید.

سوالات پرتکرار مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت

مشاورین ما در موسسه آی مهاجرتی همواره به پاسخگوی تمامی سوالات شما در این باره خواهند بود و در صورتی که سوالی ذهن شما را مشغول نموده آن را از طریق بخش دیدگاه با ما درمیان بگذارید تا به صحیح ترین جواب ممکن برسید.

این موضوع بستگی به شرایط متقاضیان دارد و هر روش می تواند برای فردی ایده آل ترین باشد؛ اما به طور کلی روش مهاجرت کاری ارزان ترین روش مهاجرت به آلمان می باشد.

برای یک فرد مجرد زندگی در آلمان ماهانه به طور متوسط 954.3 یورو و برای یک خانواده 4 نفره 3214.62 یورو می باشد.

خیر؛ کشور آلمان برای خریداران خارجی ملک هیچ گونه امتیاز اقامتی و ویزا در نظر نگرفته است.

پس از 5 سال زندگی و کار در آلمان و پرداخت کامل مالیات خود می توان به اقامت دائم و پس از 8 سال به تابعیت آلمان رسید.

به طور کلی اقدام از طریق تحصیل در آلمان و اخذ ویزای کار در آلمان را بهترین روش مهاجرت به این کشور و اقامت دائم می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
خانه