مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرتی به این کشور است که همه ساله افراد بسیاری تقاضای دستیابی به آن را دارند و در این بین برخی از آن ها موفق به اخذ پذیرش و قبولی در دانشگاه های این کشور می شوند. از مزیت های بسیار بزرگ مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل امکان دستیابی به اقامت دائم و زندگی و کار برای همیشه در این کشور است.

کشور انگلستان یکی از برترین و معتبرترین کشورهای جهان در امر آموزش و تدریس مقاطع آموزش عالی می باشد و برای دانشجویان خارجی مزایا و امکانات بسیار خوب و کاملی را فراهم آورده است که نظر هر دانشجویی را به خود جلب می نماید.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان می تواند از مدارس این کشور آغاز شده و تا دوره دکترا دانشگاه های مطرح اتفاق افتد.

فهرست مطالب

من اینکه پس از اتمام تحصیلات و اخذ مدرک دانشگاهی نیز می توان در این کشور ماندگار شد و به کار مشغول گردید و در نهایت پس از زمان و شرایط معلوم به اقامت دائم و حتی تابعیت این کشور رسید.

در ادامه این مطلب با مشاورین آی مهاجرتی همراه شوید تا مهاجرت تحصیلی به انگلستان را بیش از پیش و طبق جدیدترین تغییرات بشناسید. همچنین عنوان دیگر ما با نام اطلاعات تخصصی تحصیل در انگلستان چگونگی اخذ پذیرش در دانشگاه ها، شرایط، مدارک و مراحل لازم این امر را برای شما شرح خواهد داد، مطالعه این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

مرحله به مرحله با مهاجرت تحصیلی به انگلستان

دستیابی به مهاجرت تحصیلی به انگلستان دارای مراحل تقریبا مشخص و یکسانی بوده که تمامی افراد علاقمند باید برای رسیدن به آن این مراحل را طی کنند. البته دقت داشته باشید که جزئیات و شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل قطعا باتوجه به شرایط شخص، مقطع و دانشگاه متفاوت هستند، اما کلیت یکسانی را در بر می گیرند.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
مهاجرت تحصیلی به انگلستان

در ابتدای امر شما باید بتوانید با ارسال مدارک تحصیلی خود از یک مرکز آموزشی یا دانشگاه این کشور پذیرفته شده و در آن ثبت نام نمایید که برای هر مقطع، رشته و برای هر دانشگاه دارای شرایط متفاوتی می باشد که باید حتما از دانشگاه مربوطه آن را استعلام نمایید.

پس از اتمام تحصیلات، ویزای شما نیز پایان پذیرفته و باید به کشور خود بازگردید. چنانچه بتوانید در شغلی استخدام شده و مشغول به کار شوید، قادر به تغییر ویزای تحصیلیتان به ویزای کاری شده و در این کشور ساکن شوید. در اینجا بسیار مهم است که در حین تحصیل خود به انجام کار دانشجویی مشغول شوید تا بتوانید کارفرمایان را در این کشور بهتر شناخته و پس از اتمام تحصیلات شغلی مناسب بیابید.

در نهایت پس از شروع به کار و دریافت ویزای کاری خود پس از اتمام تحصیلات تان در این کشور، چنان چه مدت معلومی در انگلستان شاغل بوده و در این کشور زندگی کنید و همچنین دارای شرایط لازم بوده و هیچگونه سو سابقه یا مشکل قانونی نداشته باشید، قادر خواهید بود تا برای اخذ اقامت دائم و حتی پس از آن تابعیت انگلستان اقدام نمایید.

شرایط اقامت تحصیلی انگلستان

شرایط اقامت تحصیلی انگلستان یک مجوز تحصیل و اقامتی موقت می باشد که با پایان یافتن تحصیلات دانشجویان پایان می پذیرد و مدرت آن بستگی به مقطع و رشته دانشجو خواهد داشت، هر مقدار که نیاز باشد تا دانشجویان بتوانند مدرک خود را دریافت کنند به آنان ویزا داده خواهد شد. البته این مقدار محدود است و نمی تواند بیش از حد معمول به طول بیانجامد.

باید دقت داشته باشید که مهاجرت تحصیلی به انگلستان به طور مستقیم به هیچ عنوان نمی تواند اقامت دائم را به ارمغان آورد و فقط در صورتی که شخص بتواند پس از پایان تحصیلات در انگلستان شاغل شود این فرصت برای وی به وجود می آید. البته خوشبختانه با پایان تحصیلات فورا مجبور به ترک این کشور نخواهید بود و می توانید حداکثر یک ویزای موقت 12 ماهه دریافت کرده تا در این کشور به جستجوی کار بپردازید.

اما اگر پس از این 12 ماه نتوانید شغلی یافته و استخدام شوید، باید حتما انگلستان را ترک کنید و این اجازه اقامت قابل تمدید نیست. مدت ویزای تحصیلی نیز می تواند از 2 تا 6 سال باتوجه به مقطع صادر شود، اما درهر صورت محدود است. داشتن کار دانشجویی حین تحصیل می تواند کمک شایانی به اشتغال پس از تحصیل و همچنین هزینه هایتان حین تحصیل نماید. مقاله اقتصاد کشور انگلستان برای مهاجران کاملا ذهن شما را درباره بازار کار و اوضاع اقتصادی این کشور باز می کند.

قوانین مهاجرت تحصیلی به انگلستان

قوانین مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت به انگلستان تحصیلی باید هدفمند و با برنامه انجام بگیرد که در اولین قدم رسیدن به پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های این کشور است. برای این کار شما باید مدارک و رزومه تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظرتان ارسال کنید، توجه داشته باشید که هرچه دانشگاه معتبرتر و رتبه بالاتری داشته باشد، شرایط ثبت نام و پذیرش آن سخت تر بوده و رزومه قوی تری نیاز دارد.

قوانین مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای هر دانشگاه و هر رشته متفاوت است، پس فراموش نکنید که به اطلاعات قدیمی دل نبندید و حتما آخرین و جدیدترین اطلاعات را برای پذیرش به دست آورید. شرایط اقامت تحصیلی انگلستان به نوعی در نهایت وابسته به یافتن شغل در این کشور است.

با استخدام و شروع کارتان ویزای کار شما صادر می شود که تا زمانی که مشغول به کار هستید، قابل تمدید است. در نهایت پس از 5 سال اقامت، زندگی و کار در این کشور مجوز صدور اقامت دائم برای شما امکان پذیر می شود. 5 سال پس از زمان اخذ اقامت دائم خود نیز می توانید برای اخذ شهروندی اقدام نمایید. حتما مقاله 5 روش برتر مهاجرت به انگلستان را مطالعه نمایید تا جزئیات این امر مهم و سایر روش های قانونی را نیز بشناسید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

مدارک لازم مهاجرت به انگلستان از راه تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل همان طورکه مراحل مختلفی دارد، برای کسب نتیجه مناسب در هر مرحله نیز نیاز به ارائه و داشتن مدارک مناسب و مورد نیاز آن را دارد. شما با مراجعه به مقالات مرتبط در سایت آی مهاجرتی می توانید از مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه ها و اخذ ویزای تحصیلی از سفارت این کشور اطلاع کامل و به روزی به دست آورید.

اما در ادامه مهاجرت تحصیلی به انگلستان پس از اتمام تحصیلات خود، شما به مدارکی نیاز دارید تا بتوانید در این کشور مانده و شغل مناسب را یافته و در نهایت بتوانید ویزای خود را تغییر دهید. لازم به ذکر بوده که ممکن است هر فردی باتوجه به شرایط شخصی و یا براساس شرایط خاص کارفرما یا شغل مربوطه نیاز به ارائه مدارکی خاص یا مازاد بر مدارکی خواهیم گفت داشته باشد. به همین خاطر همواره از مدارک لازم استعلام دقیقی به دست آورید.

همچنین پیشنهاد می کنیم که مقاله صفر تا صد سرمایه گذاری در انگلستان را مطالعه نمایید؛ شاید پس از اتمام تحصیلات بتوانید به جای استخدام خودتان یک بیزنس را راه ندازی کرده و در این کشور سرمایه گذاری کنید. اما مدارک لازم مهاجرت به انگلستان از راه تحصیل و یافتن شغل پس از اتمام تحصیلات به شرح زیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی
  • ارائه ویزای تحصیلی خود
  • مدارک شناسایی و هویتی
  • آخرین مدرک تحصیلی از دانشگاه انگلستان
  • یک انگیزنامه و هدف قوی از استخدام و حضور در شغل مربوطه

هزینه های مهاجرت از طریق تحصیلی به انگلستان

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به انگلستان نیاز به کسب مشاوره و جمع آوری اطلاعات بسیار در کنار شناخت جوانب و زوایای مختلفی از این امر دارد. یکی از مهم ترین این پارامترهای که همواره یکی از اصلی ترین عوامل تعیین کننده در انتخاب مقصد نیز بوده است، میزان هزینه های امر مهاجرت است که خود به بخش های مختلفی تقسیم می شود. اولین بخش مربوط به هزینه های پیش از سفر مربوط به اخذ ویزا، تهیه مدارک، بلیت هواپیما و غیره است.

بخش بعد مربوط به هزینه شهریه دانشگاه است که قسمت عمده ای از مخارج را به خود اختصاص میدهد که در رابطه با انگلستان باید بگوییم که این کشور یکی از گران ترین کشورهای جهان شناخته می شود و شهریه تحصیل در دانشگاه های آن بالا است. 

البته شهریه دانشگاه بسته به مقطع، زبان تحصیل، رشته و دانشگاه انتخابی متغیر می باشد و همواره فرصت اخذ بورسیه، تخفیف و کمک هزینه وجود دارد.پ

ضمنا شهریه دانشگاه های خصوصی بسیار گران تر از دانشگاه های دولتی می باشد. اما به طورکلی در خاطر داشته باشید که به طور میانگین شهریه تحصیل کارشناسی در انگلستان سالانه 9 هزار تا 36 هزار پوند و دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز 5 هزار تا 49 هزار پوند می باشد.

در عنوان راهنمای هزینه های زندگی در انگلستان جزبه جز و ریز به ریز مخارج پیش روی دانشجویان و جدیدترین مبالغ را شرح داده ایم، حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

هزینه های مهاجرت از طریق تحصیلی به انگلستان

اقدام به مهاجرت به شیوه تحصیل در هر یک از کشورهای زیر می تواند آینده درخشانی را برایتان رقم بزند:

جزئیاتی از هزینه های تحصیل و اقامت در انگلستان

البته شاید تصور کنید که این دیگر انتهای کار بوده و نهایت هزینه ها همینقدر می باشد، اما هنوز بخش مهم هزینه های اقامت و زندگی در این کشور باقی می ماند که آن هم در هر شهر هزینه ها متفاوت است و همچنین هزینه های هر فرد با فرد دیگر نیز متفاوت است.

همانطور که گفتیم هزینه های اقامتی می تواند باتوجه به محل تحصیل و اشخاص با یکدیگر تفاوت های بسیاری داشته باشد، به همین خاطر مبالغی که مشاهده می نمایید می تواند برای شما کمتر یا بیش تر نیز شود.

در جدول نیز مختصری از مخارج و جزئیاتی از هزینه های تحصیل و اقامت در انگلستان را هم اشاره ای خواهیم کرد:


ضمن اینکه مقاله قوانین مهاجرت کاری و کار در انگلستان می تواند چگونه یافتن کار، مراحل اخذ ویزای کار، بازار کار و قوانین کاری انگلستان را برای شما شرح داده و مهم ترین اطلاعات در این زمینه را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

هزینه ها مبالغ
هزینه صدور ویزای تحصیلی 348 پوند
هزینه بیمه سلامت ملی (NHS) 150 پوند
هزینه اجاره آپارتمان 400 تا 1000 پوند ماهانه
هزینه خوراک 100 تا 250 پوند ماهانه
هزینه پوشاک 1000 تا 2500 پوند سالانه
هزینه حمل ونقل 90 تا 150 پوند ماهانه
هزینه خدمات رفاهی 150 تا 250 پوند ماهانه
هزینه تفریح و سرگرمی 100 تا 200 پوند ماهانه

انتخاب تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی

با انتخاب تحصیل در میان کشورهای اروپایی باید به بهترین گزینه ممکن برسید که از جنبه های متعدد برای شما ایده آل باشد.

در این وبینار کارشناس ارشد مهاجرتی ما کشورهای اروپایی مناسب تحصیل شما عزیزان را بررسی نموده و در صورتی که پس از تماشای آن همواره سوالی برایتان وجود دارد با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

نمایش ویدیو درباره کاور وبینار تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی

مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به انگلستان

شاید شما هم با این سوال مواجه شده باشید که چگونه به انگلستان مهاجرت تحصیلی کنیم؟ باید بگوییم که یک تیم مشاوره و متخصص در امور مهاجرتی به خصوص مهاجرت تحصیلی می تواند شما را راحت تر از آنچه در ذهن دارید با مهاجرت تحصیلی به انگلستان آشنا سازد و بهترین راه ها و ارزان ترین و کوتاه ترین مسیرها را در اختیارتان بگذارد.

پس اگر می خواهید مهاجرت تحصیلی به انگلستان را به بهترین حالت ممکن تجربه نمایید و بهترین نتیجه را دریافت کرده و در نهایت یک شغل با درآمد بالا و اقامت دائم این کشور را به دست آورید، حتما باید با متخصصان و افراد باتجربه در این زمینه مشورت و از تجارب و نتایج دیگر افراد مهاجرت کرده استفاده نموده و بهترین انتخاب ها را انجام دهید.

کارشناسان آی مهاجرتی در ابتدای راه با ارائه مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی به انگلستان تمامی جزئیات مسیر و موانع و مراحل را برای شما ترسیم نموده تا بتوانید بهترین انتخاب را برگزینید. در ادامه با چندین جلسه مشاوره حضوری و بررسی مدارک شما برای دریافت پذیرش و پس از آن ویزای تحصیلی اقدام نموده و قطعا بهترین مهاجرت را تجربه خواهید نمود.

جهت کسب اطلاعات بیش تر و یا کسب مشاوره خصوصی در زمینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان با کارشناسان آی مهاجرتی در دفاتر غرب و مرکزی در تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل فرمایید و از اطلاعات رایگان تیم ما بهره مند شوید.

سوالات پر تکرار مهاجرت تحصیلی به انگلستان

ضمن مطالعات سوالات پرتکرار در پایان ، حتما پرسش خود را با ما از طریق بخش دیدگاه در میان بگذارید تا در زمانی کوتاه به پاسخ خود برسید.

بله، قطعا ایرانیان نیز به مانند دیگر شهروندان خارجی می توانند برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان اقدام نموده و در این کشور به تحصیل مشغول شوند.

بله، در صورتی که بتوانید پس از اتمام تحصیلات در این کشور شغلی یافته و در آن استخدام شوید؛ پس از 5 سال زندگی و کار در این کشور قادر به دریافت اقامت دائم انگلستان می باشید.

بله، دولت این کشور به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا 12 ماه اضافه در این کشور مانده و به جستجوی کار بپردازند.

خیر، بلعکس انگلستان یکی از کشورهای گران جهان هم از لحاظ هزینه های تحصیل و هم از لحاظ هزینه های اقامتی است.

هزینه صدور ویزای تحصیلی انگلستان به تنهایی 348 پوند می باشد.

دریافتویزای کشورهای مختلف جهان در آی مهاجرتی را از زبان افرادی که به آرزوهایشان رسیده اند بشنوید:

نمایش ویدیو درباره هانیه بهزادفر
نمایش ویدیو درباره حمیدرضا گراوندی
نمایش ویدیو درباره زینب کارآزموده
نمایش ویدیو درباره علیرضا عیسی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه