مهاجرت پزشکان به آلمان

مهاجرت پزشکان به آلمان یکی از اتفاقات مهمی است که طی سالیان گذشته از سوی پزشکان کشورهای جهان سوم و ضعیف دنیا با استقبال بالایی مواجه شده است و سالانه متخصصان پزشکی بسیاری آلمان را برای ادامه زندگی و کار خود بر می گزینند. اگر شما هم از جمله پزشکان علاقمند به این امر هستید؛ حتما در ادامه با کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا شرایط و قوانین لازم جهت مهاجرت پزشکان به آلمان را بهتر و کامل تر بشناسید.

باید بگوییم به این دلیل مهاجرت پزشکان به آلمان با استقبال بالایی مواجه می شود؛ چون این کشور یکی از بهترین کشورهای جهان برای کار و کسب درآمد به خصوص برای پزشکان بوده و آنان با تخصص در هر زمینه ای می توانند یک زندگی رو به بالا و پر رفاه را برای خانواده خود فراهم آورند. 

مهاجرت پزشکان به آلمان

 مدرک زبان جهت مهاجرت پزشکان به آلمان برای دکترای سطح عمومی (B2) و برای دکترای سطح تخصصی (C1) الزامی است.

فهرست مطالب

شرایط مهاجرت و کار پزشکان در آلمان با توجه به کشور مبدا و تخصص ممکن است با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشد که باید از آنها اطلاع دقیقی کسب نمایید . در حال حاضر شرایط مهاجرت پزشکان به آلمان و درآمد آنان در زمره بهترین و پردرآمدترین مشاغل این کشور جای می گیرد و آنان از جایگاهی اجتماعی بسیار مناسب و پر احترامی برخوردار هستند. جهت کسب اطلاعاتی جامع در رابطه با قوانین و شرایط کار در این کشور مقاله شرایط کار در آلمان را در سایت ما مطالعه نموده و در صورت نیاز با مشاورین آی مهاجرتی در تماس باشید.

شرایط مهاجرت و کار پزشکان در آلمان

شرایط مهاجرت و کار پزشکان در آلمان به دو طریق امکان پذیر است؛ اول از طریق دریافت پیشنهاد کاری و دوم از طریق قبولی در دانشگاه ها و تحصیل جهت تخصص و کسب مدرک این مقطع. در صورتی که شما پیشنهاد کاری از کارفرما یا مرکزی درمانی در این کشور دریافت نمایید؛ باید مدرک تحصیلی شما بررسی و مجوز پزشکی «Approbation» برایتان صادر شود تا قادر به کار و طبابت در آلمان شوید.

 

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو مهاجرت پزشکان به آلمان + پادکست

با داشتن مدرک پزشکی می توانید از طریق دریافت یک پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرما در این کشور به ویزا برسید . 

در این ویدیو مونا شرایط مهاجرت پزشکان به آلمان را برای شما بازگو می کند و پیشنهاد می کنیم که پس از تماشای آن جهت دریافت اطلاعات دقیق با مشاورین آی مهاجرتی تماس بگیرید.

نمایش ویدیو درباره کاور ویدیو مهاجرت پزشکان به آلمان
مهاجرت پزشکان به آلمان

در مدتی که مدارک شما در دست بررسی برای صدور مجوز پزشکی دائم است، شما می توانید از طریق دریافت مجوز پزشکی موقت «Berufserlaubnis» به کار مشغول شوید؛ این مجوز معمولا دو ساله صادر می شود. ضمنا دقت داشته باشید که پزشکان خارجی باید برای مهاجرت پزشکی حداقل مدرک زبان آلمانی B2 را داشته باشند و پس از ورود به این کشور و در مدت اخذ مجوز پزشکی مدرک زبان سطح C1 را نیز به دست آورند.

پزشکان ایرانی باید مدرک معتبر پزشکی از دانشگاه های مورد تایید آلمان را در اختیار داشته و عضو نظام پزشکی ایران نیز باشند. لازم به ذکر است معادل سازی و گذراندن دوره های زبان برای پزشکان رایگان است و هزینه توسط دولت آلمان پشتیبانی می شود. پزشکان پس از اتمام دوره زبان اقدام به کارورزی و معادلسازی می کنند و حتی در این مدت می توانند حقوق دریافت نمایند.

سایر شرایط مهم مهاجرت پزشکان به آلمان

از سایر شرایط مهم مهاجرت پزشکان به آلمان باید به شرط سنی اشاره کرد؛ که با اینکه هیچ شرط قطعی برای آن اعلام نشده است؛ اما مناسب ترین سن بازه 18 تا 45 سال می باشد. حال هرچه سن متقاضیان کمتر باشد، شانس اخذ ویزای کار و استخدام و یا پذیرش برای ادامه تحصیل در تخصص پزشکی بیشتر است.

ضمنا لازم است دقت کنید که مدرک زبان جهت مهاجرت پزشکان به آلمان برای دکترای سطح عمومی (B2) و برای دکترای سطح تخصصی (C1) الزامی است. البته نباید فراموش کنید که داشتن حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط با تخصص یا دانش خود از دیگر موارد الزامی است.

ضمن اینکه تمامی پزشکان خارج از اتحادیه اروپا جهت اخذ مجوز طبابت دائم باید در آزمون زبان فنی (Fachsprachenprüfung) نیز شرکت کرده و موفق به اخذ نمره مناسب در آن شوند. در نهایت پس از 5 سال کار، زندگی و اقامت در آلمان مجوز اقامت دائم و پس از 8 سال مجوز اخذ تابعیت برای پزشکان خارجی صادر می شود.

طبق شواهد باید بگوییم که مهاجرت پزشک متخصص به آلمان از شانس بالاتری نسبت به پزشکان عمومی برخوردار است، البته فراموش نکنید که شما می توانید برای تحصیل در تخصص پزشکی در آلمان اقدام نموده و در همین مدت نیز به کار و کسب درآمد در این کشور پرداخته و در نهایت پس از اخذ مدرک تخصص پزشکی خود به صورت رسمی شاغل شده و به اقامت دائم آلمان برسید.

درآمد پزشکان در آلمان​

درآمد پزشکان در آلمان

همانطور که گفتیم درآمد پزشکان در آلمان از بالاترین درآمدهای این کشور در میان مشاغل مختلف می باشد که با توجه به سطح تحصیلات، نوع تخصص، تجربه، میزان فعالیت و کار با یکدیگر تفاوت دارند. لازم است بدانید که پزشکان معمولاً 4500 یورو به عنوان دستیار پزشک در یک بیمارستان دریافت می کنند؛ که می توان با انجام وظایف اضافی مانند شیفت شب و غیره به 5500 یورو نیز افزایش پیدا کند. پس در مدتی که دارای مجوز پزشکی موقت هستید و منتظر دریافت مجوز دائم می باشد؛ قادر به کسب چنین درآمدی خواهید بود.

توصه داریم که حتما از تجربه مهاجرت پزشکان به آلمان استفاده نمایید تا بتوانید؛ بهتر و سریع تر به این هدف دست پیدا کنید. ضمنا مقاله صفر تا صد اقتصاد آلمان اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه وضع اقتصادی و کار این کشور به شما خواهد داد که در مدت زندگی در این کشور می تواند کمک بسیاری به شما نماید.

همچنین در ادامه مهاجرت پزشکان به آلمان لازم به ذکر است که کار در بیمارستان های خصوصی درآمد بالاتری نسبت به مراکز دولتی برای پزشکان خواهد داشت و پزشکان متخصص درآمد بالاتری نسبت به پزشکان عمومی دارند. ضمن اینکه داشتن مطب شخصی نیز می تواند باعث افزایش درآمد بسیاری برای پزشکان شود.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

درآمد سالانه پزشکان در آلمان

درآمد پزشکان با تجربه ی 2 تا 5 سال نسبت به پزشکان تازه کار 36 درصد بیشتر است. با افزایش سابقه به 5 تا 10 سال، این میزان نیز به 36 درصد افزایش می یابد. پزشکان با 10 تا 15 و همچنین 15 تا 20 سال سابقه، به ترتیب 21 و 14 درصد افزایش حقوق خواهند داشت. در نهایت با رسیدن تجربه پزشک به بیشتر از 20 سال، افزایش حقوق او 9 درصد خواهد بود.

جدول زیر به طور متوسط درآمد پزشکان در تخصص های مختلف را برای سال 2022 در آلمان نشان می دهد:

Doctors Annual income

تخصص درآمد به یورو
پزشک عمومی 45 هزار تا 55 هزار
متخصص پوست 132 هزار
متخصص داخلی 144 هزار
متخصص مغز و اعصاب 195 هزار
جراح مغز و اعصاب 280 هزار
جراح قلب 290 هزار
متخصص اطفال 210 هزار
متخصص ارتوپد 310 هزار
چشم پزشک 350هزار

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص پزشکی

همانطور که در ابتدای مطلب مهاجرت پزشکان به آلمان به شما عزیزان عرض کردیم، یکی از روش های ممکن جهت مهاجرت به آلمان از طریق تخصص پزشکی می باشد که با این اقدام علاوه بر مهاجرت و نقل مکان به این کشور مدرن و پر رفاه جهان؛ می توانید در دانشگاه های آن تحصیل کرده و مدرک تخصص مورد علاقه خود را از دانشگاه های برتر آن دریافت نمایید و آینده خود را تضمین کنید.

مهاجرت پزشک عمومی به آلمان نیاز به پشت سر گذاشتن دوره های کارورزی و تحصیل زبان آلمانی دارد و در ابتدا با صدور مجوز پزشکی موقت همراه است تا در نهایت مجوز دائم به شما اختصاص یابد که تا 2 سال نیز طول خواهد کشید. پس بهتر است که در این مدت در یکی از دانشگاه های این کشور تحصیل نمایید و تخصص پزشکی خود را اخذ کنید؛ ضمن اینکه در مدت تحصیل مجوز فعالیت موقت به شما داده خواهد شد و می توانید کسب درآمد کنید.

جهت کسب اطلاعات دقیق در رابطه شرایط پذیرش و تحصیل تخصص در این کشور مقاله تخصص های پزشکی در آلمان را مطالعه نمایید تا دقیقا این مبحث را شناخته و بتوانید در سریعترین زمان به آن دست پیدا کنید. همچنین مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت آن شرایط کلی این اقدام برای شما و نحوه اخذ ویزا و اقامت دائم را شرح می دهد.

قطعا به عنوان یک پزشک مطالعه عناوین زیر می تواند شما را با بازار کار این کشور بیشتر آشنا سازد:

هزینه مهاجرت پزشکان به کشور آلمان

همواره مبحث هزینه ها از مهم ترین بخش های مهاجرت شناخته می شود؛ حتی هزینه مهاجرت پزشکان به کشور آلمان نیز اهمیت بالایی دارد؛ با اینکه پزشکان همواره از اقشار درآمد بالای جامعه می باشند. البته شما نیاز به پرداخت دو دسته هزینه دارید؛ هزینه اول مربوط به مهاجرت و نقل مکان و هزینه دوم مربوط به هزینه های زندگی و مخارج اقامت در این کشور است. در مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان تمام هزینه های مربوط به اقامت و زندگی در این کشور را با جزئیات برای شما تهیه کرده ایم.

اما در جدول زیر مهم ترین هزینه هایی که جهت مهاجرت پزشکان به آلمان باید پرداخت شود را ملاحظه می کنید:

Doctors immigration costs

نوع هزینه مبلغ
ترجمه مدارک تحصیلی، کاری، هویتی و غیره 3 تا 10 میلیون تومان
هزینه مصاحبه سفارت 75 یورو
هزینه تایید دادگستری و وزارت امور خارجه حداکثر تا 1 میلیون تومان
هزینه صدور ویزا 80 یورو
هزینه بلیط هواپیما یکطرفه حداقل 450 یورو
تمکن مالی حداقل 10322 یورو
هزینه دوره زبان و  معادل سازی مدرک در آلمان رایگان
 

از اینکه با کارشناسان آی مهاجرتی تا انتهای  مطلب مهاجرت پزشکان به آلمان همراه بودید؛ سپاس گذاریم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا طرح سوالات خود در رابطه با مهاجرت پزشکان به آلمان با مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و دفتر شیراز تماس حاصل کرده و یا حضوری از مشاوره های آنان بهره مند شوید.

سوالات پر تکرار مهاجرت پزشکان به آلمان

در انتهای این مطلب پرتکرارترین سوالاتی را که درباره مهاجرت پزشکان به آلمان از ما پرسیده شده است، مشاهده می کنید. پس از مطالعه اگر سوال دیگری داشتید می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان ما در آی مهاجرتی بپرسید.

بله آنان می توانند با دریافت پیشنهاد شغلی و استخدام در یک مرکز درمانی و یا جهت تحصیل به المان مهاجرت کرده و در نهایت به کار مشغول شوند.

این موضوع باید با توجه به شرایط شخصی هر فرد مورد بررسی قرار بگیرد؛ اما از آنجا که پزشکان در آلمان درآمدهای بسیار بالایی دارند، این اقدام می تواند برای اکثریت آنان مناسب و آینده دار باشد.

در صورتی که مدرک تحصیلی آنان مورد تایید باشد، در ابتدا مجوزی موقت به آنان داده شده که می توانند با آن به کارورزی و کسب درآمد در آلمان بپردازند و در نهایت پس از تایید نهایی مدارک و صدور مجوز دائمی قادر به کار و طبابت به صورت دائمی می باشند.

 این موضوع به شرایط مختلفی چون محل کار، تجربه و میزان تحصیلات بستگی دارد؛ اما به طور متوسط سالانه 280 هزار یورو درآمد برای آنان وجود خواهد داشت.

 پزشکان می توانند ماهانه از 4500 تا 5500 یورو را در طی این مدت به دست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه