کار

کار در چین

کار در چین

کار در چین یکی از انتخاب های عالی است که می تواند آینده شما را تغییر دهد ، بازار کار چین سال ‌ها است که به ‌طور پیوسته در حال رشد بوده است و مهاجرانی که به دنبال یافتن شغل در اینجا هستند ، باید به خاطر داشته باشند که زبان و ارتباطات می‌توانند باعث ایجاد یا شکست شغلی شما در چین شوند ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به چین با آی مهاجرتی تماس بگیرید.

اکثر اتباع خارجی شاغل در سرزمین اصلی چین ملزم به دریافت مجوز اقامت هستند ، این در واقع یک ویزای چند بار ورود یک ساله است ، دارنده مجوز می تواند چین را ترک کند و بدون مشکل به این کشور برگردد.

امن ترین راه برای رسیدن به کار در چین ، ورود به این کشور با ویزای Z است ، ویزای Z قبلا یک ویزای کاری یک ساله بود، اما اکنون اجازه اقامت ویزای بلند مدت است و Z یک ویزای ورودی است که برای 30 روز و برای دریافت مجوز اقامت مناسب است ، ویزای Z را فقط می توان در خارج از سرزمین اصلی چین دریافت کرد و در هنگام درخواست ، نامه ای از کارفرمایان برای همراه داشتن پاسپورت شما لازم است.

اکثر کارگران مهاجر در چین در شرکت ‌های سرمایه‌گذاری خارجی شغل پیدا می‌کنند اگر چه فرصت‌ هایی برای اشتغال در شرکت ‌های چینی نیز وجود دارد ، اما معمولا به دانش ماندارین نیاز دارند.

قانون کار چین و قرارداد های کاری

درک قوانین کار در چین برای همه شرکت هایی که به دنبال توسعه در این کشور هستند ضروری است ، راه اندازی یک کسب و کار در چین یک پیش نیاز برای استخدام کارمندان است ، صرف نظر از اینکه آنها در استخدام شرکت های محلی یا بین المللی هستند.

قانون کار چین و قرارداد های کاری برای همه شرکت ها و سازمان هایی که با کارگران محلی و بین المللی در داخل قلمرو روابط کاری برقرار می کنند ، اعمال می شود.

چین چارچوب قانونی گسترده ای دارد که به کارگران طیف وسیعی از حقوق و حمایت در برابر استثمار و تبعیض را می دهد ، کارگران حق دارند از حداقل دستمزد ، قرارداد کار رسمی ، 40 ساعت کار با نرخ اضافه کار ثابت ، بیمه تامین اجتماعی ، مستمری ، مراقبت های بهداشتی ، بیکاری ، جراحات ، و حقوق پایان کار در صورت فسخ ، صندوق مسکن مرخصی سالانه مطلع شوند.

ساعت کار در چین

قانون قرارداد کار چین بیان می کند که کارکنان نباید به طور متوسط بیش از هشت ساعت در روز و بیش از 44 ساعت در هفته کار کنند ، کارفرما حق دارد پس از مشورت با اتحادیه های کارگری ساعات کاری آنان را تمدید کند ، اما نمی تواند بیش از یک ساعت در روز باشد ، فقط در شرایط استثنایی کارفرمایان می توانند از کارمندان خود بخواهند که بیش از یک ساعت بیشتر کار کنند ، با این حال، ساعات کار اضافی هرگز نمی تواند بیش از سه ساعت در روز و 36 ساعت در ماه باشد.

ساعت کار در چین

مرخصی در چین

مرخصی کارکنان بستگی به تعداد سالهایی دارد که یک کارمند در شرکت مشغول به کار شده است ، تعطیلات ملی و تعطیلات آخر هفته شامل مرخصی استحقاقی سالانه نمی شود.

در مورد مرخصی زایمان، کارمندان زن از 98 روز برخوردار هستند ، با این حال، تابع مقررات محلی و منطقه ای است ، به عنوان مثال، استان هایی هستند که مرخصی زایمان در آنها به 190 روز افزایش یافته است ، به همین ترتیب ، مرخصی پدر و مادر بسته به منطقه متفاوت است ، اما مرخصی اجباری 14 روز است.

سن بازنشستگی در چین

سن بازنشستگی در چین در حال حاضر برای مردان 60 سال و برای کارمندان زن 55 سال و برای کارگران زن 50 سال است.

بیمه کارگری در چین

در چین، بیمه درمانی اولیه کارکنان شهری بیمه اجباری است و هزینه های مراقبت های بهداشتی توسط کارفرما و کارمند پرداخت می شود ، اگر چه کمک ‌های مالی از شهرداری به شهرداری دیگر متفاوت است ، اما معمولا 6 درصد هزینه حقوق برای کارفرما و 2 درصد حقوق برای کارمند است.

چگونه در چین کار پیدا کنیم

چگونه در چین کار پیدا کنیم ؟ چین فرصت های فراوانی برای خارجی هایی دارد که به دنبال کار در این کشور هستند ، در حالی که بسیاری از مهاجران به دنبال شغل تدریس در چین هستند ، همچنین مشاغل مدیریتی و موارد دیگر در چین برای خارجی ها وجود دارد ، صرف نظر از اینکه به دنبال شغلی پاره وقت هستید یا امیدوارید در یک مسیر شغلی بلند مدت جدید شروع کنید ، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در مورد یافتن کار در چین بدانید.

چگونه در چین کار پیدا کنیم

در چین می توانید شرکت هم ثبت کنید ، که تمام مراحل آن را با جزئیات در مقاله ثبت شرکت در چین آورده ایم.

بررسی سایت های اینترنتی

جستجو های شغلی اینترنتی راهی کارآمد برای یافتن فرصت های شغلی در چین است ، اینترنت مملو از تابلوهای کار متمرکز بر اشتغال در خارج از کشور و همچنین اشتغال در چین است ،شما می توانید با جستجوی فرصت های شغلی در شهر مورد نظر خود ، جستجوی خود را حتی بیشتر محدود کنید.

تماس با سفارت

گزینه دیگر تماس با سفارت کشور خود برای پرس و جو در مورد فرصت های شغلی در چین است ، حتی شما می توانید در صورت داشتن مهارت در سفارت ایران در چین مشغول به کار شوید.

بررسی شرکت های ایرانی و خارجی در چین

با ایجاد لیستی از شرکت های کشور خود که در چین و همچنین شرکت های خارجی در چین دفاتر دارند ، شروع کنید ، سپس رزومه خود را برای شرکت هایی که به آنها علاقه دارید ارسال کنید ، دعوت به کار برای یک شرکت خارجی مستقر در چین می تواند سودمند باشد زیرا شما احتمالا بسته ای را دریافت خواهید کرد که به عنوان بسته خارجی شناخته می شود ، این بسته ها برای پذیرایی از مهاجرانی که برای کار به چین مهاجرت می کنند ، دارای مزایای متعددی مانند بیمه درمانی ، کمک هزینه جابجایی ، کمک هزینه مسکن و پرداخت حقوق به ارز خارجی است.

در حالی که ممکن است فرصت های شغلی بیشتری در پکن ، شانگهای ، شنژن و سایر شهر های بزرگ وجود داشته باشد، رقابت بیشتری برای این کار در این شهر ها نیز وجود دارد ، در نتیجه شهر های کوچکتر معمولا به دنبال متخصصان مهاجر هستند و هزینه های زندگی کمتری را به عنوان انگیزه ارائه می دهند.

شبکه سازی

شبکه‌ سازی یکی از بهترین راه‌ها برای توسعه ارتباطات و اطلاع از فرصت‌های شغلی است ، بدون توجه به اینکه در کجای دنیا هستید ، در چین، guanxi اساسا یک شبکه اجتماعی شخصی است که به همه چیز در تجارت کمک می کند ، با شرکت در رویداد های شبکه، کنفرانس ها و نمایشگاه ها از موقعیت خود استفاده کنید.

گزینه دیگر استفاده از وی چت است که با لینکدین در چین شریک شده است ، به لطف همکاری، می‌توانید پروفایل LinkedIn خود را در نمایه WeChat خود نمایش دهید تا در معرض دید خود قرار بگیرید.

نحوه نگارش توصیه نامه در چین

نحوه نگارش توصیه نامه در چین به چه صورت است؟ در نوشتن توصیه نامه به کارفرما نشان دهید که شما فرد مناسبی برای آن موقعیت کاری هستید ، مختصر بنویسید و چندین دلیل خوب برای آنها بیاورید که چرا نباید شما را از دست بدهند.

یک توصیه نامه خوب برای کار در چین باید حدود 3-4 پاراگراف باشد و بیشتر از یک صفحه نباشد ، در بالای صفحه باید نام کامل و اطلاعات تماس خود را وارد کنید ، این می‌تواند در سربرگ باشد یا در سمت راست بالای صفحه باشد ، همچنین ایده خوبی است که تاریخ را درج کنید ، تاریخ را بنویسید ، به شکل طولانی، به عنوان مثال ، 4 سپتامبر 2013، تا آن را تا حد امکان واضح نشان دهد.

در حالی که رزومه شما برای برجسته کردن تجربیات کاری گذشته شما برای کارفرمایان وجود دارد ، توصیه نامه فرصتی است که بیان کنید برای آنها که چه کار می توانید انجام دهید ، نشان دهید که می دانید آنها به دنبال چه هستند و چگونه می توانید یک دارایی برای تیم آنها باشید.

نحوه نگارش رزومه در چین

نمونه های رزومه چینی زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد اینکه نحوه نگارش رزومه در چین چگونه باشد بیشتر بدانید ، طول یک رزومه چینی را می توان به 2 صفحه کامل A4 افزایش داد و اغلب به 6 بخش مختلف تقسیم می شود ، این فضای اضافی باعث می شود که در فرآیندهای استخدام چینی یک توصیه نامه وجود نداشته باشد زیرا داوطلبان می توانند اطلاعات اضافی را مستقیما در رزومه اضافه کنند.

نحوه نگارش رزومه در چین

بخش های مختلف باید به طور مجزا از هم جدا شده و با کادرهای متن، خطوط پررنگ ، عنوان و زیرعنوان و غیره علامت گذاری شوند.

ساختار یک رزومه چینی باید منظم باشد ، با ستون ‌هایی واضح نشان دهد که داده‌ ها دقیقا با چه چیزی مطابقت دارند ، در رزومه چینی نباید بیش از 2 رنگ استفاده شود ، ارائه یک سبک رزومه خلاقانه در چین قابل قبول نیست.

وقتی نوبت به نوشتن تاریخ به زبان چینی می شود ، به یاد داشته باشید که سال همیشه اول است ، بعد از آن ماه و در صورت لزوم روز آخر می رود ، برای کمک به ایجاد رزومه چینی ، داوطلبان می‌توانند الگوهای رزومه چینی را با طرح‌ بندی از پیش قالب ‌بندی شده پیدا کنند تا بتوانند به سادگی جزئیات را در صورت نیاز پر کنند ، یک روش موثرتر ارتباط با مشاوران آی مهاجرتی است که در نگارش رزومه به شما کمک کنند.

کار پیدا کردن ایرانیان در چین

برای کار پیدا کردن ایرانیان در چین شهروندان ایرانی همانند سایر شهروندان می توانند از روش های موجود برای کاریابی در چین استفاده کنند ، مثلا می توانند با بررسی سایت های کاریابی ، سایت های شرکت های داخلی و بین المللی ، روزنامه های محلی و سایر روش های کاریابی در چین موقعیت شغلی مورد نظر خود را انتخاب کرده و با ارسال رزومه خود به کارفرما مورد نظر یک پیشنهاد دشغلی دریافت کرده و برای دریافت ویزای کار اقدام نماید.

البته توجه داشته باشید که برای کار در چین به تحصیلات نیاز است و کارفرمایان چینی به دنبال افراد تحصیل کرده و ماهر در زمینه های خاص هستند ، پس لازم است همراه با رزومه خود مدرک تحصیلی خود را به شرکت مورد نظر ارسال نمایید.

حقوق کارگر ساده در چین

چین کشوری است که به کارگران ساده در تمامی بخش های خود اهمیت ویژه ای می دهد و برای راضی نگه داشتن آن ها تلاش می کند ، از این رو حقوق کارگر ساده در چین در سطح مناسبی قرار دارد و با توجه به نوع کار بایستی از حداقل حقوق تعیین شده توسط دولت بالاتر باشد.

حقوق کارگر ساده در چین

میزان حداقل دستمزد در هر شهر و استان چین متفاوت است ، در حال حاضر شانگهای دارای بالاترین حداقل دستمزد ماهانه در بین 31 استان(2590 یوان ) و پکن دارای بالاترین حداقل دستمزد ساعتی 25.3 یوان در ساعت است ، هشت منطقه – شانگهای ، گوانگدونگ ، پکن ، تیانجین ، جیانگ سو ، شاندونگ ، هوبی و ژجیانگ – در استاندارد های حداقل دستمزد ماهانه از مرز 2000 یوانفراتر رفته اند.

کار در چین بدون مدرک تحصیلی

اگر چه کارفرمایان چینی به دنبال افراد تحصیل کرده و ماهر برای اشتغال هستند اما به دلیل وسعت مشاغل موجود در این کشور فرصت های متعددی در بخش های مختلف برای افراد بدون مدرک تحصیلی وجود دارد که می توانند به عنوان کارگر مشغول به کار شوند ، البته توجه داشته باشید که برای اشتغال در بخش های فنی اگر چه مدرک تحصیلی مهم نیست اما تجربه کاری و داشتن مهارت در زمینه مورد نظر اهمیت ویژه ای در جلب رضایت کارفرمایان برای دریافت پیشنهاد شغلی دارد.

افرادی که کار در چین بدون مدرک تحصیلی را انتخاب می کنند و وارد بازار کار در چین می شوند می توانند با تحصیل در چین فرصت های اشتغال خود را گسترش داده و برای مجوز اقامت دائم این کشور فرصت بیشتری داشته باشند ، در این خصوص مقاله لینک شده را بخوانید و اطلاعات خود در خصوص رشته ها و دانشگاه های چین را تکمیل کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار چین

ویزای کار در چین یا ویزای z به منظور اجرای برنامه های تجاری و کاری یا مبادلات دانشگاهی ، همچنین برای همسر متقاضی و فرزندان وی صادر می‌شود ، این ویزا مانند سایر ویزا ها الزامات و شرایط خاص خود را دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار چین

شرایط دریافت ویزای کار می تواند بر اساس نوع ویزا متفاوت باشد ، با این حال، اکثر درخواست های ویزای چین به پاسپورت ، دو قطعه عکس رنگی ، دعوت نامه رسمی ، گواهی سلامت و مجوز رسمی استخدام از مقامات چینی نیاز دارند ، تمامی اتباع خارجی دارای ویزا باید از قانون مدیریت خروج از کشور چین پیروی کنند و در اداره امنیت عمومی (PSB) ثبت نام کنند ؛ آنها باید ظرف 24 ساعت پس از ورود به کشور این کار را انجام دهند.

فرآیند درخواست ویزای کار

برای درخواست ویزای کار در چین باید به نزدیکترین مرکز خدمات درخواست ویزای چین یا سفارت چین مراجعه کنید ، چین همچنین درخواست های مجوز کار را بر اساس ارزشی که متقاضی برای کشور به ارمغان می آورد با عواملی مانند حقوق ، مدارک تحصیلی ، سابقه کار ، سن ، مهارت زبان چینی و موارد دیگر امتیاز می دهد.

بسته به اینکه متقاضی ، چقدر نمرات بالایی کسب می کند ، ممکن است فرد مزایای بیشتری دریافت کند ، مشاوران آی مهاجرتی توصیه می کنند حدود یک ماه قبل از برنامه ریزی برای ورود به چین برای ویزا اقدام کنید.

بسیاری از کارمندان شما برای ویزای Z اقدام می کنند و باید در عرض 30 روز پس از ورود به چین ، مجوز اقامت چین را دریافت کنند.

تعیین وقت سفارت چین

برای حضور در مصاحبه با سفارت چین لازم است در زمان مقرر در سفارت چین حاضر وید ، برای اطلاع از تاریخ و زمان دقیق وقت مصاحبه بایستی به سفارت چین ایمیل زده و یا به صورت تلفنی با سفارت ارتباط برقرار کرده و زمان مشخصی را برای مصاحبه تعیین کنید.

در زمان حضور در سفارت بایستی تمام مدارک مورد نیاز ویزای کار چین را با خود داشته باشید ، در صورت صحت مدارک ارائه شده در طی چند روز آینده ویزای خود را دریافت خواهید کرد ، توجه داشته باشید که برای سرمایه گذاری در کشور چین به ویزای دیگری نیاز است که با تماس با مشاوران آی مهاجرتی می توانید از شرایط دریافت این ویزا اطلاع کسب کنید.

چنانچه قصدتان سرمایه گذاری است ، حتما سری به مقاله سرمایه گذاری در چین بزنید و با راه های صحیح آن آشنا شویدو حداقل سرمایه در هر بخش را با پول فعلی خود مقایسه کنید!

سوالات پر تکرار کار در چین

کار در چین را با جزئیاتی که مورد نیاز شماست بررسی کردیم ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید و سوالات خود را طرح کرده و پاسخ مشاوران آی مهاجرتی را دریافت نمایید.

بهترین راه یافتن کار در چین چیست؟

بررسی سایت های کاریابی ، سایت های شرکت های داخلی و بین المللی و روزنامه های محلی

حداقل دستمزد کارگر ساده در چین چقدر است؟

میزان حداقل دستمزد در هر شهر و استان چین متفاوت است ، در حال حاضر شانگهای دارای بالاترین حداقل دستمزد ماهانه در بین 31 استان(2590 یوان ) و پکن دارای بالاترین حداقل دستمزد ساعتی 25.3 یوان در ساعت است ، هشت منطقه – شانگهای ، گوانگدونگ ، پکن ، تیانجین ، جیانگ سو ، شاندونگ ، هوبی و ژجیانگ – در استاندارد های حداقل دستمزد ماهانه از مرز 2000 یوانفراتر رفته اند.

برای درخواست ویزای کار در چین ، چه مدارکی نیاز است؟

درخواست های ویزای چین به پاسپورت ، دو قطعه عکس رنگی ، دعوت نامه رسمی ، گواهی سلامت و مجوز رسمی استخدام از مقامات چینی نیاز دارند ، تمامی اتباع خارجی دارای ویزا باید از قانون مدیریت خروج از کشور چین پیروی کنند و در اداره امنیت عمومی (PSB) ثبت نام کنند ؛ آنها باید ظرف 24 ساعت پس از ورود به کشور این کار را انجام دهند.

قانون ساعات کار در چین به چه صورت است؟

قانون قرارداد کار چین بیان می کند که کارکنان نباید به طور متوسط بیش از هشت ساعت در روز و بیش از 44 ساعت در هفته کار کنند ، کارفرما حق دارد پس از مشورت با اتحادیه های کارگری ساعات کاری آنان را تمدید کند ، اما نمی تواند بیش از یک ساعت در روز باشد.

سن بازنشستگی در چین به چه صورت است؟

سن بازنشستگی در چین در حال حاضر برای مردان 60 سال و برای کارمندان زن 55 سال و برای کارگران زن 50 سال است.

در مقاله فوق مشاوران آی مهاجرتی ویژگی های کار در چین را بررسی و بیان کردند ، شما می توانید با مراجعه به سایت و یا با ارتباط با مشاوران دفاتر تهران و شیراز از اطلاعات بیشتر در سایر زمینه های قانونی مهاجرت به این کشور یا سایر نقاط جهان اطلاع کسب کنید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله اطلاعات کشور چین را مرور کرده و نکات مهم و جالبی در این زمینه بیاموزید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *