10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان

10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان می تواند برای علاقه مندان به این کشور جذاب بسیار سرگرم کننده باشد که به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید بهترین مکان ها را برای بازدید انتخاب کنید.

در ادامه تیم مشاورین آی مهاجرتی به 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان پرداخته اند که  توصیه می کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. مجارستان کشوری سرشار از زیبایی می باشد؛ زیبایی هایی که برخی طبیعی بوده و برخی به دست انسان ها ساخته شده است و تمامی آن ها می توانند حیرت و تحسین شما را برانگیزند.

10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان

کشور مجارستان را می توان یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی دانست که آثار تاریخی و گردشگری مطرح جهانی را در خود جای داده است.

فهرست مطالب

جاذبه های گردشگری مجارستان با دیگر نقاط اروپا تفاوت دارد و نوعی جدید از فرهنگ و تاریخ اروپای شرقی را به نمایش می گذارند که برای بسیاری از گردشگران جدید و جذاب می باشد. در طول سال گردشگران بسیاری جهت دیدن کردن از این کشور به آن جا سفر می کنند.

زیرا این کشور در تمامی فصول دیدنی و جذاب است؛ اما اگر می خواهید سفری خوش و دلچسب را تجربه کنید، سفر در فصل بهار و پس از آن تابستان می تواند نهایت زیبایی این کشور را به شما نشان دهد.

مسیرهای ورود به مجارستان بسیار متفاوت بوده و شما می توانید با استفاده از یکی از آن ها به اقامت این کشور برسید، از این رو بر روی عنوان سیر تا پیاز مهاجرت به مجارستان کلیک نمایید تا با دقیق ترین و به روزترین جزئیات در این باره آشنا شوید.

قلعه بودا نماد بوداپست

قلعه بودا نماد بوداپست شناخته می شود و وقتی برای اولین بار به آن نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که چرا بسیاری از مردم این شهر را «پاریس شرق» می دانند.

این نقطه عطف تاریخی دیدنی که اکنون در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است؛ از نظر تناسبات باشکوه و طراحی فوق العاده اش در رده بالاتری از ورسای در فرانسه قرار دارد.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان

این بنای جدیدتر که در محل کاخی ویران شده در طول محاصره امپراتوری عثمانی در سال 1686 ساخته شد، در قرن 18 برای سلطنت هابسبورگ با بیش از 200 اتاق بازسازی شد. چیدمان متقارن آن بر روی گنبد مرکزی زیبا به ارتفاع 61 متر که رو به دانوب قرار دارد، متمرکز است؛ جایی که می توانید مناظر خیره کننده ای از قلعه و سایر ساختمان های روی تپه قلعه ببینید.

این قلعه تحت تخریب و بازسازی های متعددی قرار گرفته و در حال حاضر هیچ مانع دفاعی در اطراف آن وجود ندارد. هر ساختمان می تواند داستانی جذاب از خلقت خود را بیان کند تا در مورد جنگ ها و دوران صلح، پادشاهان و مردم عادی، آداب و رسوم و عادات صحبت کند. این ماکن یکی از زیباترین جاهای دیدنی مجارستان بوداپست می باشد که از هر نقطه شهر گنبد آن قابل مشاهده است.

دریاچه بالاتون مروارید سیاه مجارستان

دریاچه بالاتون مروارید سیاه مجارستان

هنگامی که به سواحل دریاچه بالاتون رسیدید، به راحتی می توانید متوجه شوید که چرا آن را «مروارید مجارستان» می نامند. رانندگی در فاصله 100 کیلومتری از پایتخت، مکانی جادویی با وسعت بزرگی از آب است، جایی که قایق های بادبانی زیبا مانند ابرهای سفید سر می زنند. در اینجا می توان دسته های متعدد قوها، ویرانه های قلعه های باستانی، مناظر کوه ها و سواحل شنی، تاکستان ها و باغ های سبز واقع در ساحل را مشاهده کرد.

چشمه های آب گرم و معدنی متعدد این منطقه مردم بسیاری را از سایر نقاط جهان جذب می کند که می خواهند سلامت خود را بهبود ببخشند. برای کسانی که عاشق فعالیت های ورزشی هستند، مراکز متعددی برای تناسب اندام و ورزش های آبی، زمین های تنیس، زمین های فوتبال، زمین های والیبال و بسکتبال، اصطبل های سوارکاری و حتی دویدن وجود دارد.

هر یک از شهرهای کوچک کنار دریاچه دارای جاذبه های اصیل مجارستانی قابل توجهی است که تعطیلات شما را آموزنده، جالب و متنوع می کند.برای شناخت جاذبه های گردشگری برتر مجارستان با تیم مشاورین آی مهاجرتی تماس حاصل کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

رودخانه دانوب رگ حیات مجارستان

رودخانه زیبای دانوب از شمال به جنوب مجارستان می گذرد و با عبور از بوداپست، شهر را به دو نیم تقسیم می کند. چشم انداز این رودخانه یکی از بهترین مناظر غروب آفتاب هم از بودا و هم از پل آزادی است. این مکان یک نقطه محبوب برای مردم محلی است و اغلب می توان آن ها را در حال تماشای این منظره، همراه با ترافیک عبوری قایق، از کابل های بزرگ پل دید.

برای قرن ها دانوب به عنوان رگ حیات مجارستان و بسیاری از کشورهای دیگر در اروپای مرکزی و شرقی شناخته شده است. سفر دریایی در امتداد دانوب راهی فوق العاده برای دیدن بسیاری از بهترین مکان ها از منظری متفاوت است.

چه یک سفر دریایی خیره کننده شبانه در بوداپست را انتخاب کنید، چه یک سفر دریایی طولانی تر در طول روز در اطراف خم دانوب را برگزینید؛ از آنچه می توانید از قایق خود ببینید شگفت زده خواهید شد.

مسیر دوچرخه سواری دانوب راهی محبوب برای مسافران جهت دیدن رودخانه است که در میان تپه های بین بوداپست و وین می پیچد. در تمام مسیر از آلمان تا بوداپست، همراه با مناظر رودخانه که دائماً در حال تغییر هستند، از کنار زیبای Esztergom، قلعه رومی کلمانتیا و روستاهای سنتی مجارستانی عبور خواهید کرد.

اگر راه آرامش بخش تری را برای تجربه رودخانه ترجیح می دهید، سفر روزانه خم دانوب از بوداپست یک تور یک روزه با راهنما است که با رانندگی خوش منظره شروع می شود و با قایق به شهر باز می گردد.

The Danube River is the lifeblood of Hungary

شهرک های آبگرم و تاریخی

اگر به دنبال جاهای دیدنی مجارستان و تعطیلاتی هستید که ترکیبی از زمان استراحت با یک تجربه فرهنگی غنی باشد، مجارستان مطمئناً این را به شما ارائه می دهد. بسیاری از شهرک های آبگرم و تاریخی در سراسر کشور وجود دارند که همه چیز را از حمام کردن ساده در آب های احیاکننده تا اقامت طولانی تر در استراحتگاه های آبگرم دوست داشتنی ارائه می دهند.

شهرت مجارستان به خاطر چشمه های آب گرم و حمام هایش به بیش از 2000 سال قبل از زمان رومی ها باز می گردد که برای اثرات درمانی آب های حرارتی مجارستان ارزش زیادی قائل بودند. 

سپس، در قرن شانزدهم، نوبت به ترک ها رسید که بسیاری از حمام های ترکی را که هنوز هم از آن ها استفاده می شود، ساختند.

شهرک های آبگرم و تاریخی

در مجموع، بیش از 1000 چشمه آب دارویی و حرارتی را برای چشمه های طبیعی و طبی فراهم می کند. یکی از محبوب ترین دریاچه ها دریاچه هویز با میانگین دمای آب سالانه 25 درجه سانتی‌گراد است. این نقطه خیره کننده در واقع بزرگترین دریاچه حرارتی فعال بیولوژیکی در اروپا است.

برای کسانی که در بوداپست اقامت دارند، بسته های آبگرم عالی در حمام حرارتی دوست داشتنی سیچینی Szechenyi، ساخته شده در سال 1913 و بسیاری از مکان های دیگر در سراسر شهر در دسترس هستند. گذراندن یک روز در سیچینی Szechenyi و در زمین های جذاب آن بسیار آسان است.

با مطالعه مقالات زیر نیز با جاذبه های گرشگری کشورهای محبوب ایرانیان نیز آشنا شوید:

کلیسای تاریخی و شگفت انگیز استرگم

یکی از مواردی که حتما باید در میان 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان جای بگیرد؛ کلیسای تاریخی و شگفت انگیز استرگم می باشد. بنای دیدنی کلیساس استرگم(Esztergom Basilica) که بر خط افق جذاب یکی از قدیمی ترین شهرهای مجارستان تسلط دارد، ارزش سفر 46 کیلومتری از بوداپست به آن را دارد.

این کلیسای کاتولیک چشمگیر که مشرف به رودخانه دانوب در تپه قلعه واقع شده است، به طور رسمی باسیلیکای اولیه مریم مقدس در بهشت و سنت آدالبرت نامیده می شود. این بنا در سال 1507 ساخته شد و در حال حاضر نه تنها بزرگترین بنای مذهبی کشور است، بلکه بلندترین نیز می باشد که با گنبد عظیمش که 100 متر در هوا کشیده شده است؛ از نقاط مختلف شهر قابل مشاهده است.

از ویژگی های قابل توجه این بنا می توان به محراب حماسی آن، یک اثر هنری نزدیک به 14 متر از عروج مریم مقدس که رکورد بزرگترین نقاشی جهان را در اختیار دارد، اشاره کرد. از دیگر آثار هنری نیز می توان به مهم ترین مجموعه نقاشی های دوره رنسانس مجارستان اشاره کرد.

این کلیسا همچنین خانه بزرگترین ارگ مجارستان است. این ساز چشمگیر که در سال 1856 ساخته شد، دارای لوله هایی به طول 11 متر است. تورهای راهنما به زبان انگلیسی از کلیسا و خزانه داری چشمگیر آن در دسترس است و بسیار توصیه می شود.

ساختمان باشکوه و چشم نواز پارلمان مجارستان

ساختمان باشکوه و چشم نواز پارلمان مجارستان را می توان یکی از باشکوه ترین و بهترین جاذبه های گردشگری مجارستان نام گذاری کرد که سالانه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. سخت است که هنگام کاوش در بوداپست، ساختمان پارلمان مجارستان با تناسب دیدنی را از دست بدهید.

چه در حال قایق سواری در امتداد دانوب باشید و چه در حال تماشای این سازه عظیم از تپه قلعه در ساحل مقابل، ابعاد و ظرافت این سازه شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ساختمان پارلمان مجارستان چنان بنای نمادینی است که تصویر آن را تقریباً بر روی هر سوغاتی که از بوداپست خریداری می شود، می توان دید.

به ندرت می توان تور بوداپست را بدون دیدن پارلمان پیدا کرد و کسانی که در یک هفته به دنبال چیزی برای دیدن در مجارستان هستند؛ آن را یکی از بهترین جاهای دیدنی مجارستان بوداپست معرفی می کنند.

ساختمان باشکوه و چشم نواز پارلمان مجارستان

این ساختمان یکی از موارد مهم در 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان است که در قلب بوداپست واقع شده و دارای اندازه عظیمی می باشد، گنبد مرکزی آن تا 96 متر بالا می رود و در طرفین آن بال هایی با اتاق های کنفرانس وجود دارد.طراحی نما ترکیبی از سنت های نئوگوتیک و هنرهای زیبای فرانسوی است.

فضای داخلی نیز کمتر شکوهمند نیست: فضای داخلی با موزاییک، ملیله، قالب گیری، نقاشی تزئین شده است. طبقات دارای فرش های مجلل بوده و سقف ها دارای لوسترها و فانوس های گران قیمت هستند.

تیهانی جزیره ای دیدنی

تیهانی شبه جزیره ای به مساحت 12 کیلومتر مربع است که بر روی بزرگترین دریاچه بالاتون مجارستان واقع شده و آن را به دو قسمت تقسیم می کند. در اواسط قرن گذشته این شبه جزیره به دلیل گونه های نادر جانوری و گیاهی که در آن زندگی می کنند، رسماً به عنوان ذخیره گاه طبیعی معرفی شد.

تیهانی یکی از محبوب ترین استراحتگاه های تعطیلات در دریاچه بالاتون است که برخی از خارق العاده ترین مناظر مجارستان را به رخ می کشد؛ بخش جنوب غربی که به عنوان یک ذخیره گاه طبیعی تعیین شده است به روی وسائل نقلیه بسته است و برای کاوش با پای پیاده در امتداد شبکه مسیرهای مشخص شده فوق العاده است.

بناهای تاریخی در قلمرو جزیره نیز جالب هستند؛ به عنوان مثال ابی سنت آگنوس، یک کپی زیبا از کوه مقدس کالواری، موزه سنگ لاپیداریوم و موزه قوم نگاری. یکی از مکان‌های دیدنی شهر که باید از آن دیدن کنید، صومعه زیبای بندیکتین (Tihanyi Bencés Apátság) متعلق به قرن هفدهم است که مناظر فوق‌العاده‌ای از دریاچه و اطراف آن دارد.

از صومعه، حتماً به بندرگاه داخلی دوست‌داشتنی قدیمی بروید؛ در این جا، لنگرهای متعددی برای کشتی های مسافربری و گردشگاهی دلپذیر در کنار دریاچه پیدا خواهید کرد.

کارشناسان آی مهاجرتی به طور کامل صفر تا صد هزینه مهاجرت و زندگی در مجارستان را در مقاله مشخصه برای شما تهیه و قرار داده تا شما با مخارج و هزینه های پیش رویتان دقیق و به روز آشنا شوید.

غارهای ماقبل تاریخ لیلافورد مجارستان

غارهای ماقبل تاریخ لیلافورد مجارستان

لیلافورد یکی دیگر از مقصدهای آبگرم بسیار محبوب در مجارستان است. این شهر همچنین به خاطر غارهای دیدنی و زیبایش مشهور است؛ سه غار معروف در فاصله چند قدمی شهر آبگرم لیلافورد که می توان همه آن ها را به عنوان بخشی از یک پیاده روی طولانی کاوش کرد. برخی از جالب ترین موارد برای کاوش، غار ایستوان با تشکیلات استالاکتیتی خارق‌العاده اش می باشد.

در غار پتوفی می توان بقایای فسیل شده گونه های گیاهی مرده طولانی و همچنین مجموعه ای از سازندهای آهکی جالب را دید. این غار در سرتاسر جهان به خاطر آثار گونه های گیاهی منقرض شده به جا مانده در دیواره های آهکی خود مشهور است. تعدادی از آثار باستانی ماقبل تاریخ در این منطقه توسط باستان شناسان پیدا شده است.

برای پیاده روی ماجراجویانه تر، از مسیر غار Szeleta بروید. در این جا، مجموعه ای جذاب از آثار متعلق به عصر یخبندان، از جمله تیرها و نیزه های ماهرانه را خواهید دید. وقتی تمام آن کاوش ها را تمام کردید، از طریق یکی از ناهموارترین قسمت های کوهستانی، سوار راه آهن قدیمی باریکه شوید.

این جا را می توان جز مکان های تاریخی مجارستان نیز در نظر گرفت؛ اما متاسفانه برخی از این مجسمه های طبیعی قدیمی در طول جنگ جهانی دوم آسیب دیدند.

مهاجرت کاری به مجارستان و اخذ ویزای کار یکی از روش های مناسب و پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور است که تمامی اطلاعات مهم و لازم برای رسیدن به آن را در مقاله مربوطه قرار داده ایم.

پارک ملی هورتوبادی بزرگترین چمنزار طبیعی اروپا

پارک ملی هورتوبادی بزرگترین چمنزار طبیعی اروپا واقع در گوشه شرقی کشور، همان چیزی است که شما می توانید آن را مجارستان اصلی بنامید. در اینجا، می توانید انواع جاذبه های فوق العاده و کارهای سرگرم کننده را کشف کنید، همه این ها در حالی که فرهنگ غنی مردم این کشور و سنت های آن ها را می بینید.

این پارک یکی از موارد مهم در میان 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان می باشد که در سال 1973 تأسیس شد و بخشی از دشت بزرگ مجارستان است؛ منطقه ای که به عنوان بزرگترین چمنزار طبیعی اروپا محافظت می شود.

نکات برجسته این بازدید شامل تماشای اجمالی از زندگی حیوانات متنوع آن است، از جمله همه چیز از حیات پرندگان تا گله اسب ها در اینجا قابل مشاهده است. همچنین گذراندن یک شب در محوطه تاریک آسمان آن، که فرصت های شگفت انگیز رصد ستاره ها را بدون حواس پرتی نورهای شهر ارائه می دهد، سرگرم کننده است.

کارهای سرگرم کننده ای که باید انجام دهید شامل کاوش در مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری زیاد منطقه، یا حتی قرار گرفتن در یک ماجراجویی کوچک اسب سواری است. وقتی صحبت از اسب شد، بازدید از موزه گله داران یک امر ضروری است.

این جاذبه توریستی جذاب نگاه اجمالی جذابی به زندگی مردم محلی ارائه می دهد. خانه روستایی نیز وجود دارد که ارزش بازدید را دارد، که نگاهی به زندگی خانگی در طول قرن ها ارائه می دهد.

موزه فضای باز مجارستان

در آخرین مورد از 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان به سراغ موزه فضای باز مجارستان می رویم؛ یکی دیگر از راه های عالی برای چشیدن طعم فعالیت های فرهنگی سنتی مجارستان، بازدید از موزه فضای باز مجارستانی در کلاس جهانی است.

بیش از 50 سال پیش تاسیس شد و تنها 23 کیلومتر با مرکز شهر بوداپست فاصله داشت و از آن زمان به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور تبدیل شده است.

این موزه درجه یک با ارائه نگاهی اجمالی به زندگی سنتی در طول اعصار، به هشت بخش تقسیم شده است که مناطق و دوره های زمانی مختلف را تقریب می زند. هر یک از این مسیرها با بسیاری از مسیرهای پیاده روی دلپذیر به هم متصل می شوند (منتظر پیاده روی زیادی باشید!).

موارد برجسته شامل فرصتی برای کاوش در اصطبل ها و انبارهای کاری، و کارگاه ها، از جمله یک آهنگر کار است. برای بچه ها، یک قطار بخار قدیمی معتبر نیز وجود دارد که سواری سرگرم‌کننده ای ارائه می‌دهد.این موزه یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری مجارستان شناخته می شود.

دیگر جاذبه های دیدنی مجارستان

این 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان که ما در این مطلب نام بردیم اتمام جاذبه های این کشور نیست و مجارستان دیدنی های بسیار دیگری نیز دارد، برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

ردیفجاذبه دیدنی
1شهر تاریخی سوپرون
2قلعه ایگر
3کلیسای جامع پچ
4کاخ سلطنتی ویسگراد
5تپه های بودا
6پارک ملی آگتلک و غارها
7شهر گیور
8دریاچه همیز
9موزه تعاملی مینی ورسام
10ارگ کوه گلرت

در این مطلب 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان را خلاصه و مفید به شما عزیزان معرفی کردیم؛ برای اطلاع از دیگر جاذبه های گردشگری برتر مجارستان با کارشناسان آی مهاجرتی در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل کرده و یا به صورت حضوری از راهنمایی آنان بهره مند شوید.

سوالات پر تکرار 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان

در پایان نیز به برخی از مهم ترین سوالات پرتکرار 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان پرداختیم و در صورت هرگونه سوال با درج آن در بخش دیدگاه پاسخ خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

بله، سالانه افراد بسیاری از خارج این کشور برای دیدن کردن از دیدنی های و همچنین طبیعت آن به مجارستان سفر می کنند.

این قلعه دیدنی در شهر بوداپست مجارستان قرار گرفته است و یکی از 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان و برترین آن ها شناخته می شود.

بله، در روزه های مشخصی از هفته و در ساعاتی خاص عموم مردم می توانند از این ساختمان و اتاق ها و تجهیزات دیدنی داخل آن به طور کامل دیدن کنند.

طبق 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان در حال حاضر کلیسای استرگم به عنوان بزرگترین بنای مذهبی کشور مجارستان شناخته می شود.

خیر، طبق 10 تا از جاذبه های گردشگری مجارستان، هر فردی با توجه به سلیقه و نوع تفریح خود می تواند از جاذبه های بسیاری در این کشور دیدن نماید و ما فقط معدودی از آن ها را نام بردیم.

با مشاهده ویدیوهای زیر در می یابید که کشور مجارستان یک مقصد آسان برای متخصصان آی مهاجرتی است:

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه