اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج یکی از روش های قانونی مهاجرت و نقل مکان به این کشور می باشد که برای افرادی که با یک تبعه المانی ازدواج نمایند امکان پذیر می باشد.

این روش دارای شرایط و قوانین خاص خود است و باید این موارد را مورد بررسی قرار داد تا بهتر و کامل تر با این امر آشنا شد. اگر می خواهید اقامت آلمان از طریق ازدواج را بهتر بشناسید؛ با کارشناسان آی مهاجرتی همراه شوید تا در این مطلب به بررسی این موضوع بپردازیم.

اقامت آلمان از طریق ازدواج

ازدواج با فردی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت آلمان باشد؛ برایتان اقامت دائم و تابعیت این کشور را با امتیازهای اجتماعی، تحصیلی و کاری بسیاری به همراه دارد.

فهرست مطالب

مهاجرت از طریق ازدواج به آلمان یک روش قانونی مهاجرت به این کشور است که دولت به افراد غیر آلمانی که با شهروندان آلمانی تبار ازدواج می کنند؛ اعطا می نماید تا این زوجین بتوانند در این کشور با یکدیگر اقامت داشته و یک زندگی مشترک را تشکیل دهند. اخذ ویزای ازدواج و اقامت دائم از این طریق نیاز به ارائه مدارک و شرایط خاصی دارد و باید در مراحلی مشخص صورت پذیرد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

البته همانطور که مستحضر هستید مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج یکی از از روش های مهاجرت و نقل مکان به این کشور می باشد؛ اگر می خواهید از سایر روش ها و مزایای آن ها در کنار مدارک و قوانین لازم هرکدام اطلاعات جامع و به روزی کسب کنید؛ مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور را در سایت ما مطالعه فرمایید و به مقایسه این روش ها و انتخاب بهترین بپردازید.

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

در رابطه با شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج باید مد نظر داشته باشید که ازدواج با فردی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت آلمان باشد؛ برایتان اقامت دائم و تابعیت این کشور را به ارمغان می آورد. این تابعیت امتیازهای اجتماعی، تحصیلی و کاری بسیاری را برای شما به همراه دارد.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما
اقامت آلمان از طریق ازدواج

 از نظر قانون ازدواج آلمان افرادی که ازدواج خود را به‌صورت قانونی ثبت کنند، به‌عنوان یک زوج شناخته‌شده و می‌توانند از مزایای آن برخوردار شوند. یکی از شرایط مهم اعطای تابعیت آلمان از طریق ازدواج داشتن تسلط کافی و لازم به گفتار و نوشتار آلمانی توسط همسر غیر آلمانی زبان است؛ وی باید حداقل تسلط زبان آلمانی در سطح A1 را به سفارت ارائه دهد. همچنین در نظر داشته باشید که حداقل سن ازدواج در آلمان 18 سال است و متقاضی دریافت اقامت از این طریق باید شرایط سنی لازم را داشته باشد.

دقت کنید که در ابتدای امر مجوز به صورت ویزای موقت صادر می شود؛ اما در این مدت همسر مجوزهای لازم برای اشتغال و تحصیل را دارد. در نهایت بعد از 3 سال اقامت مداوم در این کشور، در حالی که 2 سال از ازدواج زوجین نیز گذشته باشد، می توان برای اخذ تابعیت آلمان اقدام نمود.

داشتن این شرایط و درخواست تابعیت از این طریق؛ می تواند پاسپورت آلمان از طریق ازدواج را برای همسر غیر آلمانی به ارمغان آورد و وی از تمامی حقوق شهروندی بهره مند خواهد شد.

مدارک لازم اقامت آلمان از طریق ازدواج

برای اقدام از این طریق و دستیابی به تابعیت آلمان از طریق ازدواج ارائه مدارکی خاص لازم می باشد، این مدارک به شرح زیر می باشند:

مدارک درخواست ویزای ازدواج آلمانمدارک درخواست تابعیت از طریق ازدواج آلمان
ارائه مدرک زبان حداقل A1ارائه مدرک زبان B1 آلمانی
ارائه دعوت نامه از سوی همسرقبولی در آزمون تابعیت
ارائه اصل سند ازدواجارائه پاسپورت همسر آلمانی
ارائه پاسپورت معتبربیمه درمانی و سلامت
ارائه سند محل اقامت برای زوجیناثبات تمکن مالی لازم توسط زوجین
ارائه گواهی ثبت ازدواج در المانقبولی در آزمون تابعیت
عدم سوء پیشینه
ارائه سند و مدارک ازدواج
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

ازدواج صوری برای اقامت آلمان

با توجه به اینکه اقامت آلمان از طریق ازدواج یک روش تقریبا ساده برای دستیابی به اقامت دائم و حتی شهروندی این کشور می باشد؛ افراد بسیاری به دنبال ازدواج صوری برای اقامت آلمان هستند و فکر می کنند که با انجام این ترفند و انجام این عمل غیر قانونی می توانند به راحتی به آلمان مهاجرت نمایند.

دولت آلمان در ابتدای امر شرایط زیر را برای کنترل ازدواج های صوری و غیر قانونی در نظر گرفته است:

  • داشتن حداقل 18 سال سن برای ازدواج.
  • پیش از مراجعه به تالار شهر و اعلام قصد ازدواج، باید حداقل 21 روز در آنجا زندگی کرده باشید.
  • شهروندان خارج از اتحادیه اروپا اگر با ویزای کوتاه مدت یا توریستی به آلمان آمده باشند؛ نمی توانند در این کشور ازدواج نمایند و باید حداقل یک ویزای 3 تا 6 ماهه را داشته باشند.

اما جدای از این شرایط بالا نیز؛ ویزای موقت اولیه جهت اقامت آلمان از طریق ازدواج به مدت 3 ماهه صادر می شود و صدور ویزای بلند مدت و دائم با حضور در آلمان و بررسی شرایط و سندهای ازدواج و همچنین زوجین در ادارات مربوطه صورت می پذیرد.

به همین خاطر جهت رفع ابهام و شک از یک ازدواج صوری برای اقامت آلمان، با زوجین به صورت جداگانه در اداره اتباع خارجی مصاحبه ای انجام می‌شود تا از صحت ازدواج اطمینان حاصل شود. در صورت شناخت صوری بودن ازدواج؛ این اقدام از طرف دولت آلمان باطل بوده و طرفین با جریمه هایی نقدی و یا حتی حبس جریمه خواهند شد.

کیس ازدواج در آلمان

کیس ازدواج در آلمان

شاید شما هم با اصطلاح کیس ازدواج در آلمان آشنا باشید و یا آن را شنیده باشید؛ باید بگوییم که این عبارت به کسانی اطلاق می شود که از شهروندان آلمانی بوده و یا افراد دارای اقامت دائم این کشور هستند و در قبال دریافت پول حاضر به ازدواج با شخصی غیر آلمانی می شوند تا وی بتواند از این طریق به تابعیت آلمان از طریق ازدواج دست پیدا کند.

اول اینکه مبالغی که درخواست می کنند مبالغ بسیار بالایی می باشد و این موضوع دارای قیمت خاصی نیست و هر فردی تا جایی که بتواند قصد سرکیسه کردن شخص متقاضی را دراد که معمولا بالای 15 هزار یورو و حتی تا 25 هزار یورو نیز دریافت می نمایند. دوم اینکه افرادی که حاضر به این امر می شوند، معمولا یا دارای مشکلات مالی خاصی بوده و یا از طبقات سالم و مورد اطمینان در این کشور نیستند.

حتی مشاهده شده که شخص دارای مشکلات قانونی و جزایی شدید بوده و پس از ازدواج، همسر وی نیز درگیر این مشکلات شده و یا ازدواج صوری لو رفته و در نهایت به جریمه های سنگینی محکوم شده اند. پس این کار اصلا عاقلانه نیست و شخص می تواند با هزینه های بسیار کمتری از طریق دیگر روش ها همچون کار در این کشور به آلمان مهاجرت نماید. مقاله شرایط کار در آلمان را در سایت ما مطالعه کرده تا با مزایا آن و هزینه پایین این روش کاملا آشنا شوید.

برای مقایسه شرایط مهاجرت و ازدواج در سایر کشورها، حتماً مقالات زیر را بخوانید:

وکیل مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

توجه داشته باشید که اقدام جهت اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد که با قوانین حقوق بین الملل در ارتباط می باشد و از آنجایی که باید برای اثبات ارتباط طرفین دارای دو تابعیت مختلف صورت پذیرد، علاوه بر نیاز به تسلط داشته به قوانین و پروتکل های مهاجرتی؛ باید به قوانین حقوقی نیز آشنایی داشت.

به همین دلیل جهت انتخاب وکیل مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج بهتر است که فرد یا موسسه ای را برگزینید که کارشناسان و متخصصین مهاجرتی آن، دارای تسلط لازم و یا مدرک رشته حقوق باشند که در ههر دو زمینه بتوانند کارگشا و راهنمای شما عزیزان جهت دستیابی به این امر قرار بگیرند. توصیه ما مراجعه به هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در تهران و یا شیراز است که با بهره گیری از کارشناسان حقوقی لازم در امر مهاجرت می توانند بسیار راهگشا و راهنمای شما عزیزان باشند.

وکیل مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج یکی از روش های قانونی مهاجرت به این کشور است که کارشناسان آی مهاجرتی در این مطلب تلاش نموده به بهترین نحو توضیحات لازم در رابطه با آن را به شما ارائه نمایند؛ جهت دریافت مشاوره های رایگان با کارشناسان ما در دفاتر مرکزی و غرب در تهران و شیراز تماس حاصل کرده و از اطلاعات آنان بهره مند گردید. ضمنا مقاله هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان نیز آخرین میزان مبالغ هزینه ها و مخارج لازم برای زندگی در این کشور را به شما ارائه خواهد نمود.

سوالات پر تکرار اقامت آلمان از طریق ازدواج

اگر کیس مناسب را برای اقامت آلمان از طریق ازدواج دارید و یا برنامه ریزی های لازم را کرده اید تا از این طریق وارد کشور آلمان شوید، ابتدا پرتکرارترین سوالات را برای آگاهی بیشتر در ادامه ی این مطلب بخوانید و پروسه اصلی مهاجرتتان را از مشاورین ما بصورت تلفنی بخواهید.

طبق قوانین کشور آلمان حداقل سن جهت ازدواج در این کشور 18 سالگی می باشد.

بله، در صورتی که شخصی با یک شهروند و تبعه آلمانی ازدواج نماید؛ پس از مدت زمانی خاص و ارائه شرایط لازم می توان به اقامت دائم و تابعیت این کشور دست پیدا کرد.

این موضوع بستگی به شرایط سفارت دارد؛ اما حداکثر تا 3 ماه می توان به ویزای لازم دست پیدا کرد.

بله، برای اخذ ویزا اولیه و اقامت موقت داشتن تسلط سطح A1 و برای دریافت تابعیت داشتن تسلط سطح B1 لازم است.

بعد از سه سال حضور در آلمان و دو سال بعد از ازدواج می‌توان تابعیت این کشور را اخذ کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه