هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان

هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان از جمله مهمترین بخش های مهاجرت و نقل مکان به این کشور است که می تواند شما را به یک ثبات و هماهنگی در بودجه و درآمد با میزان هزینه ها و مخارج برای نقل مکان و زندگی در این کشور برساند تا پیش از اقدام برنامه ریزی های مناسب و لازم را به انجام برسانید. گروه مشاورین آی مهاجرتی در ادامه به بررسی هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان خواهند پرداخت.

کشور آلمان به طور کلی از رفاه بالایی بهره می برد که همین موضوع باعث جذب مهاجران فراوانی همه ساله به این کشور شده است که به راحتی می توانند به اهداف خود در این کشور دست پیدا کرده و با حتی حداقل درآمد نیز از پس مخارج خود برآیند. خوشبختانه آلمان جز کشورهای گران قیمت محسوب نمی شود و هزینه مایحتاج اولیه در آن با درآمد مردم کاملا همخوانی دارد که همین باعث شده هزینه زندگی در آلمان چندان معضل محسوب نشود.

هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان

هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان بخش های مختلفی را شامل می شود که با توجه به سبک زندگی افراد می تواند متغیر باشد ، اما در مجموع آلمان گزینه ای مقرون به صرفه است.

فهرست مطالب

باید دقت داشته باشید که هزینه مهاجرت به آلمان نیز با توجه به روش های مختلف با یکدیگر متفاوت است و هر روش مناسب شخص یا خانواده ای می باشد که نیاز به بررسی دقیق و تخصصی دارد تا بتوانید با کمترین هزینه، در سریع ترین زمان به این کشور سفر کنید. ضمن اینکه مقاله مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت در سایت آی مهاجرتی کاملترین و جدیدترین اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

هزینه زندگی در آلمان

تعیین دقیق هزینه زندگی در آلمان بستگی به عوامل مختلفی از جمله هزینه های خوراک، مسکن،  پوشاک، حمل و نقل و غیره دارد که مجموع هزینه های شما را تشکیل می دهند . ضمن اینکه هریک را باید با توجه شرایط ، علایق و سبک زندگی هر شخصی سنجید و مورد بررسی قرار داد و نمی توان مقداری دقیق را برای همه اشخاص یا خانواده تعیین کرد و در نظر گرفت.

اما می توان مخارج زندگی در آلمان را با توجه به دسته های مختلف و شرایط گوناگون به صورت تخمینی بیان نمود تا افراد متقاضی مهاجرت به این کشور از میزان مخارج و هزینه ها مطلع گردیده و میزان متوسطی را به طور کلی در نظر داشته باشند، در ادامه برخی از مهم ترین هزینه های زندگی در آلمان آشنا خواهیم شد.

صفحه اصلی
تماس با ما
تصویر ویزاها
اعتبار سنجی آی مهاجرتی
رضایت مشتریان
وبینار مهاجرت
فرم ارزیابی شرایط
درباره ما

ویدیو و پادکست هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان

اطلاع از هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان برای تمامی افراد علاقه مند به زندگی در این کشور بسیار حیاتی است که آی مهاجرتی به صورت مختصر و مفید در این زندگی به آن پرداخته است.

نمایش ویدیو درباره کاور هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان
هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان

هزینه خوراک در آلمان

هزینه خوراک در آلمان دیگر از بخش های اصلی و مهم هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان می باشد که بخش عمده  و اصلی از درآمد اشخاص را به خود اختصاص می دهد و همانطور که می دانید این بخش بستگی به سبک زندگی، رژیم غذایی و عادات هر شخص و فرد دارد و مقدار دقیقی را نمی توان برای هر شخص در نظر گرفت.

البته قیمت اقلام خوراکی با توجه به مناطق مختلف و قوانین و مالیات های متفاوت در هر شهر مقداری با یکدیگر متفاوت است که این موضوع نیز باعث تغییر میزان هزینه ها در هر شهر خواهد شد.

 ولی به طور کلی برای یک فرد مجرد می توان ماهانه ما بین 150 تا 250 یورو را بابت هزینه خوراک در نظر گرفت. در ادامه قیمت برخی از اقلام خوراکی مهم در این کشور را مشاهده خواهید کرد:

Cost of Food in Germany

اقلام خوراکی آخرین قیمت
1 لیتر شیر 1.02 یورو
1 کیلو برنج 2.03 یورو
500 گرم نان 1.73 یورو
12 عدد تخم مرغ 2.68 یورو
1 کیلو پنیر 11.80 یورو
1 کیلو فیله مرغ 7.90 یورو
1 کیلو گوشت قرمز 14.63 یورو
1 کیلو موز 1.64 یورو
1 کیلو سیب زمینی 1.59 یورو
1.5 لیتر آب معدنی 0.57 یورو

هزینه اجاره یا خرید آپارتمان در آلمان

یکی دیگر از اصلی ترین هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان ، هزینه مسکن است؛ که همانطور که مستحضر هستید هزینه اجاره یا خرید آپارتمان در آلمان با توجه به مناطق و شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و این مقدار در شهرهای مهم و اصلی این کشور از گران ترین مقدار خود بهره می برد و به مراتب در شهرهای کوچک تر و روستاها نرخ اجاره کاهش یافته و ارزان تر می شود.

ضمنا باید توجه داشته باشید که هزینه اجاره خانه و آپارتمان در هر منطقه و شهر کشور آلمان با توجه به نقاط مختلف و محله های مختلف در هر شهر دارای قیمت های متفاوتی است که به طور کل اجاره در مراکز شهر و نزدیک تر به مراکز تجاری و اداری گران تر از حومه های شهر می باشد. توصیه می کنیم برای اطلاع از قیمت خرید و فروش ملک در این کشور مقاله خرید ملک در آلمان را در سایت آی مهاجرتی مطالعه نمایید.

در ادامه قیمت اجاره ماهانه آپارتمان در چند شهر مهم آلمان را مشاهده می نمایید:

شهراجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در مرکز شهراجاره ماهانه آپارتمان 1 خواب در حومه شهراجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در مرکز شهراجاره ماهانه آپارتمان 3 خواب در حومه شهر
برلین1,312.21 یورو909.38 یورو2,321.30 یورو1,605.73 یورو
دوسلدورف1,048.08 یورو753.95 یورو1,836.67 یورو1,405.00 یورو
مونیخ1,366.57 یورو1,023.08 یورو2,467.29 یورو1,871.67 یورو

 

مبلغ خرید ملک:

 

شهرمتر مربع ملک در مرکز شهرمتر مربع ملک در حومه شهر
برلین8,120.79 یورو5,494.23 یورو
دوسلدورف7,533.33  یورو5,750.00 یورو
مونیخ12,162.54 یورو8,901.26 یورو
راه درست و مطمئن مهاجرت

مشاوره رایگان مهاجرت

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان آی مهاجرتی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آی مهاجرتی را در

اینستاگرام

دنبال کنید.

هزینه پوشاک در آلمان

آلمان از جمله کشورهایی است که از سطح رفاه بالایی برخوردار بوده و مردم با درآمدهای پایین نیز می توانند یک زندگی مناسب و ایده آل را برای خود تهیه نمایند. در رابطه با پوشاک نیز لازم به ذکر است که در تمامی نقاط این کشور پوشاک با انواع کیفیت ها و در قیمت های مختلف از ارزان تا گران و لاکچری در دسترس همگان قرار دارد و تهیه پوشاک چندان سخت نیست.

هزینه پوشاک در آلمان نیز بستگی بسیاری به استایل، سبک و نوع زندگی افراد دارد که سالانه چه تعداد یا مقدار قصد هزینه و خرید پوشاک جدید را داشته باشند. در ادامه قیمت برخی از پوشاک اصلی افراد را در برندهای معمول و عرف بازار در این کشور مشاهده می کنید:

1 شلوار جین (Levis   یا مشابه ) 40 تا 110 یورو
1 لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای ( زارا ، اچ اند ام و … ) 20 تا 60 یورو
1 جفت کفش دویدن نایک ( میان رده ) 50 تا 120 یورو
1 جفت کفش تجاری مردانه 60 تا 150 یورو

هزینه حمل و نقل در آلمان

یقینا می دانید که آلمان یکی از کشورهای مدرن و پیشرو در اکثر زمینه ها در جهان است، پس جای تعجب نیست که سیستم حمل و نقل نیز در آن به صورتی کاملا مدرن و مجهز با بیشترین حد امکانات و رفاه در اختیار شهروندان قرار گرفته است. در شهرهای بزرگ این کشور انواع وسیله های نقلیه مانند اتوبوس، تاکسی، مترو، تراموا، قطار و هواپیما در اختیار شهروندان قرار گرفته است که هر شخص با توجه به نیاز خود می تواند از آنان استفاده نماید.

هزینه حمل و نقل در آلمان یکی از بخش های مهم هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان است، به خصوص که در یکی از شهرهای مهم و اصلی این کشور زندگی کنید. در این صورت ممکن است در طی روز با توجه به نوع شغل و فعالیت های روزانه خود نیاز به جابه جایی هایی بسیار در سطح شهر داشته که نیازمند استفاده از حمل و نقل عمومی یا وسایل شخصی است.

بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی )2.4 تا 3.5 یورو
مجوز ماهانه ( قیمت معمولی )55 تا 100 یورو
شروع تاکسی3 تا 5 یورو
تاکسی 1 کیلومتر1.8 تا 2.7 یورو
تاکسی 1 ساعت انتظار25.20 تا 39 یورو
بلیط مترو و اتوبوس2.4 تا 3.5 یورو
بنزین ( 1 لیتر )1.74 تا 2.2 یورو

هزینه های قبوض در آلمان

از دیگر موارد مهم در هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان که باید مورد توجه قرار دهید، هزینه های قبوض در آلمان است که شامل هزینه های آب، برق، گاز، تلفن، اینترنت و شارژ ماهیانه می گردد. این هزینه ها نیز با توجه به میزان استفاده هر فرد یا خانواده از این خدمات یقینا با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی همواره هزینه های قبوض در کشورهای اروپایی یکی از مخارج اصلی محسوب می شود که در برخی موارد معضلی برای آنان نیز تلقی می شود.

مجموع قبوض ( آب ، برق ، گاز ، زباله ) آپارتمان 85 متری 150 تا 400 یورو در ماه
هزینه یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.11 یورو
اینترنت ADSL خانگی با سرعت 60 مگابایت بر ثانیه و حجم نامحدود 25 تا 50 یورو

برای مهاجرت به آلمان، تنها بررسی هزینه ها کافی نیست، مقالات پیشنهادی ما را نیز بخوانید:

هزینه خوراک در خارج از خانه در آلمان

بسیاری از مردم آلمان برای مراسم و جشن های خود نظیر مهمانی ها، تولد، قرارهای رسمی و دوستانه در طول هفته به رستوران ها و یا فست فودهای مختلف در سطح شهرهای این کشور مراجعه کرده و یک وعده غذای خود را در خارج از منزل میل می کنند. باید توجه داشته باشید که به طور معمول هزینه خوراک در خارج از خانه در آلمان از تهیه غذا در منزل گران تر بوده و به همین خاطر این امر همیشگی و دائمی نیست.

اما به طور کلی صرف غذا در خارج از خانه برای مراسم خاص نظیر مراسم تولد و یا جشن های خانوادگی و یا به عنوان یک فرصت آرامش و استراحت در آخر هفته کاری می تواند یکی از مناسب ترین روش های صرف غذا باشد . به خصوص که رستوران های آلمانی از تنوع غذایی بالا و کیفیت های مناسبی برخوردار هستند و در اکثر مواقع موفق به جلب رضایت مشتری های خود می شوند.

در ادامه قیمت یک وعده غذا را در خارج از منزل در آلمان مشاهده می نمایید:

غذا در رستوران ارزان 7.8 تا 20 یورو
غذا برای 2 نفر در یک رستوران میان رده و برای هر 3 وعده 40 تا 90 یورو
مک میل در مک دونالد ( یا غذای ترکیبی معادل ) 8 تا 10 یورو
آبجو 2.5 تا 5 یورو
کاپوچینو 2 تا 4 یورو
کوکاکولا / پپسی بطری 300 سی سی 1.8 تا 3.5 یورو
بطری 300 سی سی آب 1.5 تا 3 یورو

هزینه مهاجرت به آلمان

شما به عنوان یک فرد خارجی که قصد مهاجرت و نقل مکان به آلمان را دارد باید هزینه هایی را برای انجام امور اداری و دفتری و سفر به این کشور تا هنگام مستقر شدن و شروع زندگی در آنجا پرداخت نمایید. هزینه مهاجرت به آلمان در برخی از موارد متغیر می باشد و در برخی از موارد دارای قیمت های یکسان برای تمامی افراد است که معمولا مرتبط با هزینه های ویزا، سفارت و امور اداری دفتری می باشد.

در جدول زیر هزینه برخی از اقداماتی که جهت مهاجرت به این کشور لازم و ضروری بوده و قیمت های تقریبا یکسانی برای تمامی افراد می باشد را مشاهده می نمایید:

اقدامات مهاجرت آخرین مقدار هزینه
هزینه ترجمه مدارک با توجه به روش مهاجرت متفاوت است. اما  به طور کلی 3 تا 10 میلیون تومان
هزینه صدور ویزا 80 یورو
هزینه بلیط هواپیما 12 میلیون تا 30 میلیون تومان
هزینه عوارض خروج از کشور با توجه به دفعات خروج از کشور در سال برای بار اول 400 هزار تومان، بار دوم 600 هزار تومان و بار سوم 800 هزار تومان
هزینه تایید مدارک در سفارت آلمان 30 یورو
هزینه تایید کپی مدارک در سفارت آلمان 25 یورو
هزینه تصدیق مدارک در ویزا متریک 8 یورو
هزینه تصدیق کپی برابر اصل در ویزا متریک 11 یورو
هزینه هماهنگی ویزا متریک 29.4 یورو
هزینه تایید دادگستری و وزارت امور خارجه 200 تا 800 هزار تومان
هزینه ووچر یا همان بوکینگ هتل 1000 یورو

هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان

همانطور که قبلا گفتیم مهاجرت به خارج از ایران و کشوری مانند آلمان نیاز به هزینه کرد و مخارجی دارد تا این هدف به نتیجه بنشیند؛ حال این که اقدام از طریق روش های مختلف و به اهداف مختلف نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارد. تمامی هزینه های مرتبط به سفارت که در بالا اشاره کردیم در این قسمت و در رابطه با هزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان نیز برقرار می باشد.

نکته قابل تفاوت که باید به آن توجه کنید هزینه ترجمه مدارک مورد نیاز است که در ادامه مشاهده می کنید:

مدرکقیمت ترجمهنسخه اضافیدادگستریامور خارجهسایر (هزینه دفتری + کپی + سنام)
شناسنامه350,000 ریال105,000 ریال600,000 ریال300,000 ریال875,000 ریال
کارت ملی300,000 ریال90,000 ریال600,000 ریال300,000 ریال815,000 ریال
گواهی عدم سوء پیشینه400,000 ریال120,000 ریال600,000 ریال300,000 ریال815,000 ریال
پاسپورت470,000 ریال141,000 ریال600,000 ریال300,000 ریال1,040,000 ریال
کارت واکسیناسیون360,000 ریال108,000 ریال600,000 ریال300,000 ریال815,000 ریال
دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی420,000 ریال126,000 ریال600,000 ریال300,000 ریال815,000 ریال
ریزنمرات دانشگاهی هر ترم200,000 ریال60,000 ریال600,000 ریال750,000 ریال845,000 ریال

نکته مهم اینکه با توجه به مدارک دانشگاهی اخذ شده و دانشگاه مقصد ممکن است که مدارک خاصی مورد نیاز جهت ترجمه واقع شود که جهت اطلاع از هزینه های آن ها می توانید با کارشناسان آی مهاجرتی تماس حاصل فرمایید.

شهریه دانشگاه های آلمان

باید بگوییم که دانشجویان خارجی در صورت پذیرش در دانشگاه های دولتی کشور آلمان می توانند به تحصیل رایگان در این مراکز مشغول شوند و به طور کلی تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان می باشد و شاید سالانه با توجه به رشته و مقطع حداکثر تا 600 یورو بابت ثبت نام و امور اداری از آنان هزینه ای دریافت شود.

اما دقت کنید که دانشگاه های غیر دولتی این کشور از دانشجویان شهریه اخذ می کنند که سالانه با توجه به رشته و مقطع تحصیلی می تواند تا 22 هزار یورو نیز برسد. کارشناسان آی مهاجرتی اطلاعات کامل و دقیقی را در این رابطه و در رابطه با شرایط و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه های این کشور را در مقاله مهاجرت تحصیلی به آلمان برای شما عزیزان تهیه کرده اند، مطالعه آن را از دست ندهید.

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کار

یکی دیگر از روش های مهاجرت و نقل مکان به آلمان اقدام از طریق جستجوی کار و یا دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آلمانی می باشد که اقدام و دستیابی به این اهداف نیاز به پرداخت هزینه هایی جهت دریافت ویزا و به طور کل انجام مراحل مختلف و نقل مکان به این کشور دارد؛ پیش از بررسی این مورد توصیه می کنیم که حتما مطلب شرایط کار در آلمان را در سایت آی مهاجرتی مطالعه نموده تا شرایط و مدارک لازم را به طور دقیق بشناسید.

دقت کنید که در حال حاضر درخواست های ویزای جستجوی کار در آلمان از سوی سفارت این کشور برای شهروندان ایرانی مورد بررسی قرار نمی گیرد و فعلا فقط اقدام از طریق ویزای جاب آفر در دسترس می باشد. برای این اقدام نیز شما باید مدارک خود را ترجمه نمایید که در بالا هزینه آن را گفتیم و همچنین باید هزینه اخذ ویزا  و تایید مدارک در سفارت را نیز پرداخت کنید.

اما هزینه مهاجرت به آلمان از طریق کار در رابطه با سایر موارد به شرح زیر می باشد:

اقدامهزینه مربوط
هزینه ترجمه مدارک3 تا 10 میلیون تومان
هزینه تایید مدارک زاب ZAB200 یورو
هزینه تمکن مالی لازم5118 یورو
هزینه صدور ویزای جاب آفر80 یورو
هزینه صدور ویزای جاب سیکر80 یورو
هزینه تایید دادگستری و وزارت امور خارجه200 تا 800 هزار تومان
هزینه ووچر یا همان بوکینگ هتل1000 یورو
هزینه بلیط هواپیماتقریبا 400 یورو

هزینه مهاجرت غیر قانونی به آلمان

مهاجرت به صورت غیر قانونی یکی از روش های دستیابی به هدف مهاجرت به آلمان است که حتی اگر با موفقیت نیز به پایان برسد؛ باز هم اصلا مناسب نبوده و صدمات روحی و جسمی بسیاری به شخص در طول این اقدام وارد می شود. ضمن اینکه شما باید خطرات بسیاری از جمله خطرات مالی، جانی و همچنین عدم تضمین به موفقیت را نیز به این اقدام اضافه نمایید که این روش را کاملا غیر عقلانی و نامناسب می نماید.

هزینه رفتن به آلمان آن هم از طریق غیر قانونی به هیچ عنوان مقداری مشخص و ثابت نبوده و هیچ وقت شما نمی توانید از این مقدار اطمینان حاصل کنید؛ زیرا افرادی که نسبت به انتقال شما به خارج از کشور فعالیت دارند به هیچ وجه قابل اطمینان نیستند و در اکثریت موارد مشاهده شده است که علاوه بر هزینه قاچاقی رفتن به آلمان که در ابتدا از افراد دریافت می کنند در میان راه نیز دوباره طلب پول بیشتر کرده و در صورت پرداخت نکردن آن شما را در خارج از کشور و در بدترین حال و شرایط رها می سازند.

به همین خاطر مشاهده شده با اینکه در ابتدا هزینه قاچاقی رفتن به آلمان با هواپیما ارزان تر به نظر می رسد؛ اما در نهایت افراد مجبور به پرداخت هزینه های بسیار بیشتری نسبت به اقدام قانونی شده اند و نتیجه نامطلوب و بسیار نامشخصی نیز دریافت کرده و دریافت ویزا و اقامتشان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

 

هزینه مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

متاسفانه مشاهده می شود که بسیاری از هموطنانمان به دلیل نداشتن اطلاعات مناسب مهاجرتی و یا داشتن اطلاعات غلط نسبت به مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی اقدام می نمایند که یقینا این روش یکی از نامناسب ترین و بدترین روش های مهاجرتی است که معایب و مصائب بسیاری برای اشخاص دارد که کارشناسان آی مهاجرتی در مقاله مهاجرت از طریق پناهندگی به آلمان به طور کامل به آن پرداخته اند.

شاید تصور داشته باشید که از طریق پناهندگی می توان بسیار ارزان و بدون هزینه خود را به آلمان رساند؛ اما باید بگوییم که این روش برعکس تصور هزینه های بسیاری دارد که شما باید از طریق غیر قانونی پرداخت کنید تا به صورت قاچاقی به این کشور برسید. البته این تمام ماجرا نیست چون شما با رسیدن به این کشور ما محدودیت های بسیاری مواجه می شوید که امکان کسب درآمد را برایتان از بین می برد.

هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی بالاست، چون شما تا حداقل 3 ماه از زمان حضور در این کشور قادر به کار و کسب درآمد نیستید و در صورت دریافت مجوز نیز نمی توانید بیش از 400 یورو درآمد داشته باشید و باید نسبت به گذران زندگی خودتان هزینه کنید. پناهندگی با هزینه های نهان بسیاری مواجه است که تا زمانی که در آن قرار نگیرید از آن ها مطلع نمی شوید.

هزینه وکیل مهاجرت به آلمان

باید دقت داشته باشید که بهره مندی و استفاده از موسسات و شرکت های مهاجرتی می تواند بسیار در کاهش هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان تاثیر داشته باشد، زیرا مشاورین فعال در این موسسات با تجارب بسیاری که دارند و بر اساس شرایط و هدف شما می توانند بهترین روش و مقصد را به شما معرفی کرده و چون به تمام مراحل و میانبرها جهت پذیرش در روش های مختلف آگاهی دارند با کم ترین هزینه و اتلاف وقت شما را به هدفتان برسانند.

بسیاری از متقاضیان این سوال را دارند که مهاجرت به المان چقدر هزینه دارد؟ جواب این سوال را کارشناسان آی مهاجرتی با توجه به شرایط، مدارک و هدف شما می توانند بسیار دقیق به شما اعلام نمایند و از ابتدا تا انتهای کار نیز همراه و در کنار شما باشند.

هزینه وکیل مهاجرت به آلمان

دقت کنید که هزینه وکیل مهاجرت به آلمان جهت اقدام به روش های مختلف همچون کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره متفاوت است و هر روش با توجه به فعالیت هایی که نیاز دارد و خدماتی که موسسات و کارشناسان به شما ارائه میدهند محاسبه می شود و از متقاضیان اخذ می گردد.

اطمینان داشته باشید که شاید در ابتدا مبلغی را بابت استفاده از موسسات و شرکت های مهاجرتی بپردازید؛ اما با توجه به خدمات و کمک هایی که دریافت می کنید و هزینه های اضافی که دیگر نیازی به پرداخت آنها نخواهید داشت، این کار بسیار برای شما سود خوبی نیز به همراه می آورد.

هزینه یک ماه زندگی در آلمان

هزینه یک ماه زندگی در آلمان برای هر شخص یا خانواده یقینا با توجه به شرایط مختص به هر کدام دارای تغییراتی می باشد که باید با توجه به همان شرایط و مختص به هر فرد جداگانه محاسبه شود. همچنین هزینه ماه یا ماه های ابتدایی اقامت که شخص ممکن است هنوز موفق به اخذ خوابگاه دانشجویی یا منزل اجاره ای نشده باشد و نیاز به اسکان در هتل داشته باشد؛ یقینا بالاتر و بیشتر از مابقی اقامت آنان خواهد بود.

در حال حاضر و در ابتدای سال 2023 مخارج ماهانه یک فرد مجرد در آلمان بدون احتساب هزینه مسکن به طور متوسط 834.03 یورو و برای یک خانواده چهار نفره 2,864.08 یورو در ماه هزینه را در بر می گیرد. که با احتساب هزینه اجاره ملک در یک شهر اصلی ماهانه به طور متوسط به 1800 یورو برای یک فرد مجرد و 4800 یورو برای یک خانواده 4 نفره می رسد.

حال با توجه شهرهای مختلف و سبک زندگی متفاوت افراد هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان می تواند کمتر یا بیشتر از این مقدار نیز تمام شود که از طریق تماس با کارشناسان آی مهاجرتی و ارائه و بررسی کامل شرایط خود می توانید از مبلغ آن در رابطه با خودتان مطلع شوید. ضمنا مقاله صفر تا صد اقتصاد آلمان را نیز در سایت ما بخوانید تا اقتصاد کشور آلمان را بهتر و دقیق بشناسید.

هزینه زندگی در فرانکفورت آلمان

فرانکفورت یکی از شهرهای اصلی، بزرگ و پیشرفته کشور آلمان است که از سوی مهاجرین نیز با استقبال بالایی مواجه شده است و همواره افراد بسیاری جهت تحصیل و یا کار به این شهر مهاجرت کرده اند. نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که فرانکفورت یکی از گران ترین شهرهای آلمان نیز می باشد که البته با توجه به امکانات و رفاه بالا و همچنین فرصت های شغلی بسیار؛ این موضوع تعجب انگیزی نیست.

در حال حاضر و طبق آخرین اطلاعات هزینه زندگی در فرانکفورت آلمان برای یک دانشجو می تواند ماهانه 975.2 یورو و برای یک خانواده 4 نفره 3,309.6 یورو بدون در نظر گرفتن مبلغ اجاره ملک هزینه را در بر بگیرد که یقینا این مبلغ برای برخی افزایش و برای برخی نیز کاهش خواهد یافت. در جدول زیر هزینه برخی از مخارج در فرانکفورت را نسبت به چند شهر مهم دیگر در اروپا مقایسه نموده ایم:

شهر هزینه زندگی ماهانه بدون اجاره ملک هزینه زندگی ماهانه به همراه اجاره ملک هزینه اجاره ماهانه هزینه خوراک و غذا
رم 5.52% ارزان تر 6.42% ارزان تر 8.36% ارزان تر 4.81% گران تر
پاریس 8.22% گران تر 13.34% گران تر 24.43% گران تر 33.50% گران تر
مادرید 21.52% ارزان تر 19.38% ارزان تر 14.74% ارزان تر 21.22% ارزان تر
بوداپست 33.1% ارزان تر 40.9% ارزان تر 57.7% ارزان تر 24.1% ارزان تر

هزینه زندگی در مونیخ آلمان

در ادامه هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان باید بدانید که مونیخ را می توان یکی از مهم ترین شهرهای آلمان در نظر گرفت که جایگاه بسیار مهمی در صنعت، فرهنگ و اقتصاد این کشور دارد و از مهاجر پذیرترین شهرهای آلمان نیز شناخته می شود که فرصت های شغلی بسیاری داشته و یک مقصد مناسب جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی نیز شناخته می شود. مقاله سرمایه گذاری در آلمان را در سایت آی مهاجرتی مطالعه نمایید تا شرایط و قوانین مهم جهت این اقدام در این کشور را کاملا بشناسید.

اما لازم به ذکر است که مونیخ نیز از گران ترین شهرهای آلمان است که مخارج ماهانه یک فرد مجرد در آن بدون اجاره ملک 972.2 یورو و مخارج یک خانواده 4 نفره نیز 3,339.7 یورو در ماه بدون اجاره ملک می باشد. در جدول زیر هزینه برخی از مخارج در مونیخ را نسبت به چند شهر مهم دیگر در اروپا مقایسه نموده ایم:

شهر هزینه زندگی ماهانه بدون اجاره ملک هزینه زندگی ماهانه به همراه اجاره ملک هزینه اجاره ماهانه هزینه خوراک و غذا
رم 5.52% ارزان تر 6.42% ارزان تر 8.36% ارزان تر 4.81% گران تر
پاریس 8.22% گران تر 13.34% گران تر 24.43% گران تر 33.50% گران تر
مادرید 21.52% ارزان تر 19.38% ارزان تر 14.74% ارزان تر 21.22% ارزان تر
بوداپست 33.1% ارزان تر 40.9% ارزان تر 57.7% ارزان تر 24.1% ارزان تر

مقایسه مونیخ و فرانکفورت

اگر به قیمت هزینه های زندگی در دو شهر فرانکفورت و مونیخ نگاهی انداخته باشید و همچنین دو جدولی که میزان هزینه های این شهرها را با سایر شهرهای اروپا مقایسه می کند؛ نگاه و مقایسه ای کنید متوجه خواهید شد که مونیخ به مراتب شهری گران تر از فرانکفورت می باشد. به جرات می توان حتی گفت که در حال حاضر مونیخ گران ترین شهر آلمان می باشد.

البته این موضوع مطلق نیست و امکان دارد در برخی از جزئیات هزینه ها شهرهای دیگر از مونیخ گران تر باشند؛ اما به طور کلی و در مجموع می توان مونیخ را گران ترین شهر آلمان نیز معرفی کرد.

در این مطلب کارشناسان خبره و باتجربه آی مهاجرتی تلاش نموده تا در رابطه با هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان بهترین اطلاعات را به شما ارائه نمایند. از طریق تماس با مشاورین ما و یا حضور در دفاتر شیراز واقع در معالی آباد و تهران در دفاتر مرکزی و غرب کارشناسان ما در تماس باشید و از اطلاعات و راهنمایی های آنان نهایت بهره را ببرید.

 

سوالات پر تکرار هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان

در زیر به سوالاتی که در زمینه هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان بیشتر پرسیده می شود پاسخ می دهیم و شما نیز می توانید از طریق بخش دیدگاه در پایین هر مقاله با کارشناسان آی مهاجرتی در تماس باشید ، پرسش خود را درج کنید و پاسخ کارشناسان ما را دریافت نمایید.

میزان اجاره خانه در کشور آلمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توانند باعث تفاوت های قابل توجهی در مبلغ آن شوند، اما به طور میانگین هزینه اجاره آپارتمان 1 خواب در این کشور می تواند ماهانه 600 تا 1400 یورو را در بر بگیرد.

 شهرهای مهم و اصلی این کشور که معمولا شهرهای بزرگ این کشور هستند گران ترین هزینه ها و مخارج ماهانه را دارند، شهرهایی همچون مونیخ، برلین، فرانکفورت، دوسلدورف و هامبورگ

یک شخص مجرد ماهانه با توجه به سبک زندگی خود باید از 150 تا 250 یورو را بایت هزینه خوراک خود در نظر بگیرد.

 بله، به طور یقین هر روش قانونی مهاجرت به این کشور نیاز به بودجه مالی متفاوتی دارد که باید حتما پیش از اقدام مورد بررسی و تخمین قرار بگیرد.

یقینا با توجه به اوضاع ارز در کشور ما امروزه مهاجرت به خارج از کشور هزینه بر می باشد و کشورهای برتر و به خصوص اروپا هزینه های بیشتری را شامل می شود؛ اما هزینه زندگی و مهاجرت به آلمان در میان کشورهای مقرون به صرفه شناخته می شود و از کشورهای هم تراز خود مانند آمریکا، کانادا، استرالیا و فرانسه ارزان تر است، با اینکه سطح و کیفیت زندگی در آن تفاوت چندانی ندارد و در برخی موارد برتری قبل لمسی نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه