هلند

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند به دلایل مختلفی مورد توجه متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور بوده است ؛ این کشور از جمله کشورهای مهاجرپذیر اروپایی با شرایط کاری بسیار مناسب است ؛ طبیعت زیبای هلند همراه با شرایط مناسب اجتماعی ، اقتصادی ، رفاهی و امکانات عالی موجب شده تا سالانه تعداد زیادی برای مهاجرت به هلند به طرق مختلف اقدام نمایند ؛ اگر شما هم قصد مهاجرت به هلند را دارید ، می‌توانید با کارشناسان متخصص آی مهاجرتی در ارتباط باشید و مسیر روشن‌تری را جهت مهاجرت به هلند انتخاب نمایید.

کشور هلند یکی از شادترین کشورهای دنیاست و همین موضوع خود می‌تواند یکی از دلایل مهاجرت به این کشور باشد و با اینکه تحصیل در کشور هلند رایگان نیست ، اما امروزه افراد زیادی تمایل به تحصیل در این کشور را دارند ؛ زیرا آمار بیکاری کشور هلند بعد از شیوع بیماری کرونا در سال 2022 به 6.4 درصد رسیده است ؛ علاوه بر برخورداری از شرایط خوب بازار کار ، دانشگاه های هلند با برگزاری دوره‌های کارآموزی دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می‌سازند.

اقتصاد هلند در سالهای اخیر از رشد قابل‌توجهی برخوردار بوده و این بخاطر جذب نیروی کار جوان و فعالیتهای این کشور در بخشهای متنوع صنعتی و اقتصادی می‌باشد ؛ همچنین ، پاسپورت کشور هلند در رتبه بندی‌های مختلف از جمله معتیرترین پاسپورتهای دنیاست ؛ لذا ، متقاضی با مهاجرت به هلند و همچنین دریافت تابعیت و پاسپورت کشور هلند بدون نیاز به ویزا می تواند به 169 کشور دنیا مسافرت داشته باشد.

روش های قانونی مهاجرت به هلند

کشور هلند شامل انواع روش های مهاجرت است ؛ لذا افراد باتوجه به شرایط خود می‌توانند از طریق یکی از این روشها برای مهاجرت به هلند اقدام نمایند که از بین این راهها برخی روشها برای مهاجرت ایرانیان به هلند مناسب تر خواهند بود.

یکی از مناسبترین روشها برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل است که در این روش متقاضی می‌تواند در هلند تحصیل کند و پس از پایان تحصیلات به وی زمان داده خواهد شد تا به دنبال کاری باشد ؛ همچنین شخص می‌تواند کسب و کار استارتاپی راه‌اندازی کند که این خود منجر به اخذ اقامت کاری کشور هلند خواهد شد.

سرمایه‌گذاری روش دیگری جهت مهاجرت به هلند است که برای این کار شخص می‌تواند سرمایه‌گذاری در کسب‌و کارهای سود ده و ملک را در نظر داشته باشد ؛ ویزای کار هم با داشتن پیشنهاد شغلی امکانپذیر است.

بطور کلی ، روش های قانونی مهاجرت به هلند شامل مهاجرت تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و ثبت شرکت ، ازدواج ، تولد و پناهندگی می باشد.

مهاجرت به هلند با پناهندگی یکی از دشوارترین روشهای مهاجرتی است و بخاطر پرهزینه بودن سایر روشهای مهاجرتی ، در طی سالهای اخیر این روش موردتوجه بسیاری بوده است ؛ البته به دنبال بحرانهای پیش آمده در جهان و به‌ویژه در خاورمیانه ، میزان مهاجرینی که به طریق پناهندگی به قاره اروپا مهاجرت می‌کنند ، افزایش داشته است ؛ اما پیشنهاد آی مهاجر برای مهاجرت به هلند به هیچ عنوان استفاده از این روش نیست ؛ حال چرا؟

پناهندگی پرریسک ترین روش مهاجرت به هلند

برای مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی در ابتدا باید دانست که پناهنده کیست؟ پناهنده به شخصی اطلاق می شود که به دلایلی مختلف از جمله مذهبی ، دینی ، سیاسی ، اقلیت مذهبی و … به کشوری دیگر پناهنده می شود و فرد پناهنده نمی تواند دیگر به کشورش بازگردد ؛ در این روش مهاجرتی معمولا افراد برای رسیدن به کشور مقصد از مسیرهای غیرقانونی استفاده می کنند که ممکن است در این راه درگیر قاچاقچیان شده و متحمل ضررهای مالی زیادی شوند ؛ حتی در این روش ممکن است جان شخص نیز به خطر افتد.

پناهندگی پرریسک ترین روش مهاجرت به هلند

همچنین در روش پناهندگی ممکن است در طی 5 – 10 سال نخست ، شخص اجازه خروج از کشور را نداشته و از مزایای یک شخص عادی که دارای اقامت کشور هلند است نیز بی بهره باشد ؛ علاوه بر این ، پس از طی مراحل مربوط به پناهندگی که چندین ماه می تواند طول بکشد ، در صورت موافقت با درخواست متقاضی ، اقامت دائم کشور هلند به وی داده می شود ، اما اگر با درخواست متقاضی مخالفت شود ، شخص می بایست بلافاصله هلند را ترک نماید.

کشور هلند برای اسکان پناهندگان ساختمان هایی دولتی را در نظر گرفته است و مشخص است که شرایط اقامت کشور هلند برای پناهندگان از لحاظ امنیت و بهداشت بسیار سخت است.

اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل

مهاجرت و اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل یکی از مناسب ترین روش های مهاجرت به هلند است و کشور هلند از جمله بهترین کشورها برای کار پس از تحصیل می باشد.

اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل

بر طبق قوانین دولت هلند ، متقاضیان تحصیل در هلند پس از اتمام تحصیلاتشان می توانند جهت اخذ ویزای جست و جوی کار در این کشور درخواست دهند و به متقاضی حداکثر شش ماه فرصت داده می شود تا به دنبال کار تمام وقت در بازار کار هلند باشد.

در صورتی که متقاضی موفق به عقد یک قرارداد کاری با یکی از شرکت های هلندی شود و مجموع حضور وی در کشور هلند ، اعم از دوران تحصیل و کار تمام وقت ، 5 سال شود ، شخص می تواند برای تبدیل کارت موقت خود به دائم اقدام نماید ؛ در این صورت شرایط برای شخص مهیا است تا به عنوان ساکنی دائمی در این کشور به کار و زندگی مشغول شود.

دقت کنید که برای اخذ کارت اقامت دائم کشور هلند ، نیاز است تا علاوه بر انجام کار تمام وقت و کسب درآمد ، مالیات ها نیز به طور منظم پرداخت شوند ؛ سوالاتتان را در خصوص اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل با آی مهاجر در میان بگذارید.

اخذ اقامت هلند از طریق کار

اخذ اقامت هلند از طریق کار چگونه است؟ مهاجرت کاری به هلند از جمله روشهای مهاجرت به هلند است ، اما برای مهاجرت کاری به هلند نیاز به دعوتنامه‌ای کاری است و شخص می‌بایست پیش از اقدام جهت کار ، از طرف یک کارفرما و یا شرکتی هلندی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت نماید.

از آنجا که برطبق قوانین کشور هلند ، اولویت استخدام با نیروی کار بومی و افراد دارای اقامت دائم هلند و همچنین شهروندان کشورهای اروپایی می‌باشد ، لذا درصورت کمبود نیرو در شغلی یا نیاز به فردی متخصص که در هلند پیدا نمی‌شود.

لذا جهت دریافت جاب آفر کشور هلند ، بعنوان فردی متخصص ، نیاز به مدارک دانشگاهی ، مدرک زبان و تمکن مالی می‌باشد ؛ اما برای اشتغال بعنوان نیروی کار عمومی نیاز به این مدارک نیست.

پس از دریافت جاب آفر و ویزای کار کشور هلند ، شخص می‌تواند برای حداقل 1 تا 2 سال در هلند بماند و درصورت تمایل کارفرما به تمدید قراردادکاری ، شرایط جهت تمدید کارت اقامت و مجوز کار شخص مهیاست.

متقاضی کار در کشور هلند می‌تواند پس از 5 سال ، جهت اقامت دائم خود در این کشور اقدام نماید و با طی 3 – 5 سال دیگر و شرکت در آزمون دولتی ، شرایط جهت دریافت حق شهروندی و پاسپورت هلند برای وی آماده است ؛ البته جهت درخواست حق شهروندی ، به داشتن مهارت نسبتا بالای زبان هلندی نیاز است ، اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مقاله کار در هلند.

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

برای افرادیکه از شرایط کافی برخوردارند ، مهاجرت به هلند و اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری یکی از مناسبترین روشها است ؛ بطور کلی ، در صورتی که سرمایه گذاریها در کشورهای خارجی به شکلی اصولی و با بررسیهایی دقیق انجام شود ، باعث کارآفرینی ، افزایش درآمد ، سود ، امنیت سرمایه و شغلی و همچنین ، اقامت و تابعیت کشور موردنظر می‌شود.

اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

کشورهایی که دارای اقتصادی پویا هستند ، همواره به دنبال سرمایه‌گذاران خارجی بوده و کشورهای پیشرفته همیشه سعی می‌کنند تا شرایط و امکانات مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری خارجیها مهیا سازند ؛ در هلند نیز یکی از روشهای دریافت اقامت و تابعیت این کشور از راه سرمایه‎گذاری می‌باشد.

برای سرمایه گذاری در کشور هلند شخص می‌بایست مبلغ 1.250.000 یورو را درنظر داشته باشد ؛ دقت کنید که این سرمایه‌گذاری نباید در بخش املاک باشد و لازمست تا سرمایه‌گذاری در کسب و کاری باشد ؛ در صورتیکه سرمایه‌گذاری بتواند در طی حداقل 5 سال ، حداقل 10 شغل در هلند ایجاد کند و باعث ارتقاء نوآوریها در شرکتی هلندی شود و یا سرمایه‌گذار حضوری موثر و فعال داشته باشد و بطور کلی بر اقتصاد این کشور تاثیری مثبت داشته باشد ، به سرمایه‌گذاری ارزش‌افزوده تعلق می‌گیرد.

لذا ، پس از 5 سال فعالیت در هلند و ایجاد اشتغال و گردش مالی ، شرایط برای اقامت دائم شخص سرمایه‌گذار فراهم خواهد آمد ؛ در مقاله سرمایه گذاری در هلند ، اطلاعاتی به روز و کامل در این زمینه را بخوانید.

اقامت هلند با ثبت شرکت

به طور کلی ، جهت ثبت شرکت در کشور هلند ، به یک بیزینس پلن یا طرح تجاری نیاز است که این بیزینس پلن باید توسط کشور هلند مورد تایید قرار گیرد ؛ سرمایه ی اولیه جهت ثبت شرکت در کشور هلند 1250000 یورو بوده و شخص با ثبت شرکت در کشور هلند ، علاوه بر این که به راحتی می تواند به کشورهای حوزه ی شینگن سفر داشته باشد ، شرایط افتتاح حساب بانکی در کشور هلند و اخذ اقامت این کشور برای وی و تمامی اعضای خانواده اش نیز فراهم خواهد آمد.

همچنین روند دریافت اقامت هلند با ثبت شرکت بسیار کوتاه تر از روش هایی مثل دریافت ویزای تحصیلی و کاری می باشد و برای این روش به مدرک زبان نیازی نیست.

ثبت شرکت به عنوان نوعی سرمایه گذاری به منظور ایجاد کسب و کاری نوین در هلند است ؛ به ‌طور معمول ، اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور ، به حدود 5 – 7 ماه زمان نیاز دارد که برای نخستین بار ، اعتباری یک ساله خواهد داشت ؛ در مراحل بعدی این ویزا برای 2 – 3 سال تمدید می شود ؛ پس از طی 5 سال اقامت در کشور هلند و فعالیت های موفقیت آمیز شرکت ، شرایط جهت اخذ اقامت دائم و پاسپورت هلندی برای متقاضی فراهم خواهد آمد.

آی مهاجرتی اطلاعات کاملی را در خصوص مهاجرت به هلند و اخذ اقامت این کشور در اختیار شما قرار خواهد داد ، در خصوص ثبت شرکت در هلند هم در مقاله لینک شده کلیه مراحل را با جزئیات می خوانید.

اقامت هلند با خرید ملک

کشور هلند یکی کشورهایی است که ایرانیان نیز می‌توانند برای خرید ملک در آن اقدام نمایند ؛ بنابراین با رعایت قوانین عمومی کشور هلند درخصوص اجاره و خرید ملک در هلند ، بستن قرارداد و نیز ثبت در مراکز رسمی ، امکان خرید و فروش ملک در هلند برای خارجی‌ها امکانپذیر است.

اقامت هلند با خرید ملک

اما دقت کنید که سرمایه‌گذاری در این کشور با خرید ملک ، به اخذ اقامت کشور هلند منجر نخواهد شد ؛ در حقیقت می‌توان گفت که خرید ملک در این کشور و اخذ اقامت هلند ، از رابطه‌ای دو طرفه پیروی نمی‌کند و هر چند که افراد مقیم هلند می‌توانند جهت خرید ملک در این کشور اقدام نمایند ، اما با صرف خرید ملک در هلند نمی‌توان متقاضی را مشمول اخذ اقامت این کشور دانست.

پرتغال ، قبرس ، اسپانیا و یونان از جمله معدود کشورهایی هستند که خرید ملک موجب اخذ اقامت در آنها می‌شود ؛ لذا اگر قصد مهاجرت به هلند و اخذ اقامت هلند با خرید ملک را دارید ، می‌بایست علاوه بر خرید ملک به راه‌اندازی کسب‌و کاری در این کشور نیز فکر کنید و گام مؤثری در جهت پیشرفت اقتصادی هلند بردارید ؛ سرمایه‌گذاری بیش از 1000000 یورویی متقاضی مهاجرت به هلند ، موجب می‌شود تا شخص بتواند جهت اخذ اقامت کشور هلند برای خود و خانواده‌اش اقدام نماید.

بنابراین افراد متقاضی خرید ملک در کشور هلند لازمست تا اطلاعاتی کامل راجع به خرید ملک در این کشور و تغییرات مرتبط با قوانین خرید ملک و همچنین اخذ تابعیت این کشور دریافت نمایند.

وکیل مهاجرت به هلند

وکیل مهاجرت به هلند کیست و برای آسان تر شدن مسیر مهاجرت چه اقداماتی را می تواند انجام دهد؟ اگر قصد مهاجرت به هلند و یا هر کشور دیگری را داشته باشید ، شاید با افرادی برخورد کرده باشید که خود را وکیل مهاجرت معرفی می کنند؟

این وکلای مهاجرت ادعا دارند که به قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت به خوبی آگاهند و می توانند بهترین استراژی ها را برای متقاضیان مهاجرت تنظیم نمایند تا قدم هایشان را اصولی تر و بدون اشتباه بردارند و بتوانند بدون تلف کردن وقت و انرژی اضافی به کشور مقصد مهاجرت نمایند.

اما آیا حقیقتا مشاغلی چون وکیل مهاجرتی وجود دارند؟ جالب است بدانید که گرایشی به اسم مهاجرت در رشته حقوق ایران وجود ندارد ؛ پس پر واضح است که وکلا این چنین گرایشی را نگذرانده اند ؛ بدین ترتیب می توان گفت که سمتی با عنوان وکیل مهاجرت اصلا وجود نخواهد داشت ؛ این موضوع در مورد اروپا نیز وجود ندارد ؛ اما این قضیه از کجا آب می خورد؟

اداره مهاجرت کشورهایی نظیر کانادا و استرالیا ، به افرادی که از صلاحیت های لازم برخوردارند ، لایسنس می دهد ؛ لذا این افراد با اخذ لایسنس ، با عنوان وکیل مهاجرت ، می توانند به امور مهاجرتی متقاضیان مهاجرت به کشورهای مختلف بپردازند.

موسسه مهاجرتی به هلند

موسسه مهاجرتی به هلند چه مواردی را جهت سهولت مهاجرت متقاضیان در نظر دارد؟ آیا می‌توان به موسسات مهاجرتی اعتماد کرد و آیا تمام موسسات مهاجرتی همانطور که بیان می‌کنند پایبند به گفته‌هایشان هستند؟

موسسه مهاجرتی به هلند

از آنجا که هر ساله بر تعداد متقاضیان مهاجرت افزوده می‌شود و این متقاضیان ممکن است در مسیر مهاجرت دچار سردرگمی‌هایی شوند ، لذا موسسات مهاجرتی بسیاری در شهرهای مختلف جهت سهولت در امر مهاجرت بوجود آمده‌اند ؛ اگر شما هم از متقاضیان مهاجرت به هلند هستید و می‌خواهید از راهنمایی‌ها و مشاوره‌هایی در این خصوص بهره ببرید ، ممکن است با موسسات مهاجرتی زیادی آشنا شده باشید.

اما برای انتخاب یک موسسه مهاجرتی ، باید دقت نمود و موسساتی را برگزید که علاوه بر معتمد بودن از مشاورین و متخصصینی آگاه و به روز برخوردار باشند تا بتوانند با راهنمایی های خود مسیر مهاجرت را برای شخص روشن تر سازند.

آی مهاجرتی با داشتن کادری مجرب ، متخصص و آگاه به مسائل مهاجرتی روز توانسته اعتماد متقاضیانش را جلب نماید ؛ آی مهاجر همواره سعی داشته تا با راهنمایی هایی مفید همچون مشاورینی دلسوز اقدام نموده و در تلاش است تا مسائل مهاجرتی متقاضیان را به بهترین شکل رفع نماید.

به این نکته هم دقت داشته باشید که دریافت مجوزهای اعزام دانشجو و نیز کاریابی از وزارت علوم و کار برای موسسات مهاجرتی نیاز نیست ، زیرا تعریف مهاجرت متفاوت از اعزام دانشجو و کاریابی می باشد که بدین صورت با محدودیت هایی در ارتباط با این موارد نیز روبه رو نخواهید بود.

سوالات پر تکرار مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند را در این مقاله از آی مهاجرتی بررسی کردیم ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید و یا با درج نام و شماره تماس خود ، منتظر ارتباط با مشاوران ما باشید.

چگونه می توانم بعد از تحصیل در هلند ، اقامت دائم این کشور را بدست آورم؟

بر طبق قوانین دولت هلند ، متقاضیان تحصیل در هلند پس از اتمام تحصیلاتشان می توانند جهت اخذ ویزای جست و جوی کار در این کشور درخواست دهند و به متقاضی حداکثر شش ماه فرصت داده می شود تا به دنبال کار تمام وقت در بازار کار هلند باشد.

چند سال بعد از کار در هلند به شهروندی این کشور می رسم؟

متقاضی کار در کشور هلند می‌تواند پس از 5 سال ، جهت اقامت دائم خود در این کشور اقدام نماید و با طی 3 – 5 سال دیگر و شرکت در آزمون دولتی ، شرایط جهت دریافت حق شهروندی و پاسپورت هلند برای وی آماده است.

پناهندگان در هلند چه وضعیتی دارند؟

در روش پناهندگی ممکن است در طی 5 – 10 سال نخست ، شخص اجازه خروج از کشور را نداشته و از مزایای یک شخص عادی که دارای اقامت کشور هلند است نیز بی بهره باشد ؛ علاوه بر این ، پس از طی مراحل مربوط به پناهندگی که چندین ماه می تواند طول بکشد ، در صورت موافقت با درخواست متقاضی ، اقامت دائم کشور هلند به وی داده می شود ، اما اگر با درخواست متقاضی مخالفت شود ، شخص می بایست بلافاصله هلند را ترک نماید.

حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در هلند چقدر است؟

برای سرمایه گذاری در کشور هلند شخص می‌بایست مبلغ 1.250.000 یورو را درنظر داشته باشد ؛ دقت کنید که این سرمایه‌گذاری نباید در بخش املاک باشد و لازمست تا سرمایه‌گذاری در کسب و کاری باشد.

چند سال بعد از ثبت شرکت در هلند به اقامت دائم هلند می رسم؟

به ‌طور معمول ، اخذ ویزا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور ، به حدود 5 – 7 ماه زمان نیاز دارد که برای نخستین بار ، اعتباری یک ساله خواهد داشت ؛ در مراحل بعدی این ویزا برای 2 – 3 سال تمدید می شود ؛ پس از طی 5 سال اقامت در کشور هلند و فعالیت های موفقیت آمیز شرکت ، شرایط جهت اخذ اقامت دائم و پاسپورت هلندی برای متقاضی فراهم خواهد آمد.

مهاجرت به هلند ، می‌تواند گزینه‌ای عالی برای کسانی باشد که به فکر تحصیل ، کار و یا سرمایه‌گذاری در کشوری خارجی هستند ؛ این کشور از رشد اقتصادی قابل توجهی در سال های اخیر برخوردار بوده که این خود حاکی از کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال در این کشور است ؛ برای اطلاعات بیش تر در خصوص مهاجرت به هلند می توانید با آی مهاجرتی همراه باشید و مقاله اطلاعات کشور هلند را مرور کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *